کد خبر: 85058
A

سید رضا اکرمی گفت‌: سید حسن خمینی در سال 94 برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان اعلام آمادگی کرد که متاسفانه راه را برای ایشان باز نکردند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛سید حسن خمینی کاندیدای اصلاح‌طلبان در انتخابات 1400 می‌شود؟ در حالی که با پایان یافتن بحث‌های مربوط به انتخابات دوم اسفند و شروع به کار مجلس یازدهم، اکنون بحث انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 کم‌کم داغ می‌شود، در روزهای اخیر احتمال اینکه سید حسن خمینی به نمایندگی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات 1400 معرفی شود تحلیل‌های زیادی را موجب شده است. باید منتظر ماند و دید بالاخره بعد از گمانه‌زنی‌ها در چند انتخابات گذشته، سید حسن خمینی راضی به حضور در انتخابات خواهد شد یا نه؟

 

سید رضا اکرمی،‌ عضو جامعه روحانیت مبارز، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌ باره اظهار داشت: بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی که اتفاقاً مردم کمی حاضر به رأی دادن شدند، کشور به استقبال انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 1400 می‌رود. از آنجا که ما حزب‌های قوی‌ای نداریم و اساساً فعالیت‌های حزبی در ایران جدی گرفته نمی‌شود،‌ سیاسیون در نشست و گعده‌هایی که با هم دارند اسامی افرادی را به عنوان کاندیدای احتمالی مطرح می‌کنند که اسم آیت‌الله سید حسن خمینی هم به میان آمده است.

 

این فعال سیاسی در ادامه گفت: اما بسیار بعید است که سید حسن برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام آمادگی کند یا به دعوت گروه‌های سیاسی پاسخ مثبت بدهد. در واقع ایشان به عنوان نوه امام خمینی ترجیح می‌دهد همچنان در حوزه علمیه به تدریس بپردازد تا در این سنگر خدمت کند و تاثیرگذار باشد.

 

او توضیح داد: البته سید حسن خمینی در سال 94 برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان اعلام آمادگی کرد که متاسفانه راه را برای ایشان باز نکردند. به همین دلیل معلوم است حاضر نمی‌شود به عنوان یکی از خاندان امام بیاید و خود را در معرض تایید شورای نگهبان بگذارد.

 

اکرمی ادامه داد: همچنین این را باید در نظر گرفت که کرونا مردم را به ستوه آورده و مشکلات زیادی برای جامعه ایجاد کرده است. از آنجا که تا موعد انتخابات ریاست‌جمهوری یک ‌سال مانده است، پرداختن به مسائل انتخاباتی و اینکه چه کسی بیایید و چه کسی نیاید زود است؛ یعنی همه باید اولویت را بر این بگذارند که ان‌شاءالله از این وضعیت نگران‌کننده به سلامت عبور کنیم.

 

سید رضا اکرمی در پایان گفت: ایران روزهای مهمی پیش رو دارد و امیدوارم همه در کنار هم اولویت را بر رفع مشکلات بگذارند و بحث‌های انتخاباتی و رقابت را به زمان خودش موکول کنند.

منبع: اعتمادآنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر