کد خبر: 85437
A

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری ساعتی پیش خبر داد که وزارت راه‌وشهرسازی مسئول تهیه بسته حمایتی برای ساماندهی بازار مسکن شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ معاون مسکن وزیر راه‌وشهرسازی خبر داد: که بسته حمایتی از مستاجران شامل مبلغ وام حمایتی و مکانیزم پرداختی آماده است و روز سه شنبه در جلسه ای با حضور رییس‌جمهوری بررسی و تصویب می شود.

 

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری ساعتی پیش خبر داد که وزارت راه‌وشهرسازی مسوول تهیه بسته حمایتی برای ساماندهی بازار مسکن شد.
 
در همین راستا «محمود محمودزاده» عصر یکشنبه درخصوص جزییات بسته حمایتی وزارت راه برای مستاجران، گفت: پیشنهادات حمایتی وزارت راه روز سه شنبه در حضور رییس‌جمهوری مطرح می‌شود و بعد از تصویب اطلاع‌رسانی عمومی خواهد شد. 
 
وی افزود: به دلیل نابسامانی در حوزه اجازه، دولت به وزارت راه، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مسوولیت طراحی این بسته را سپرد تا فورا برنامه حمایتی برای مستاجران به تصویب برسد.
 
معاون مسکن وزارت راه‌وشهرسازی اختصاص وام به مستاجران را مشروط به داشتن کد رهگیری دانست و گفت: کد رهگیری مصوبه‌ای قدیمی است که به 10 سال پیش بازمی‌گردد، تمامی بنگاه‌ها مجهز به این سامانه هستند اما برخی از آژانس‌های املاک اقدام به ثبت کد رهگیری نمی‌کنند که تخلف است.
 
محمودزاده گفت: تمامی بنگاه‌های املاک باید این تکلیف قانونی را انجام دهند و دولت برای شناسایی واجدین راهی جز دریافت کد رهگیری ندارد.

وی اضافه کرد: قراردادهای بین مستاجر و مالک بدون کد رهگیری حتی قابلیت پیگیری قضایی هم ندارد و ما تمام مستاجران را به دریافت این کد توصیه می‌کنیم.

محمودزاده ادامه داد: کمیسیون اقتصادی دولت روز سه‌شنبه مبلغ این وام و مکانیزم پرداخت را اعلام خواهد کرد.

 

 

 

منبع: ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر