کد خبر: 87053
A

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت:‌ دولت دوازدهم برای به دست آوردن قدرت از رای زنان استفاده کرد، اما در عین حال برای اینکه بتواند آن موانعی را که در راه کسب قدرت برای زنان وجود دارد، کاهش دهد تلاشی نکرد. ما تلاشمان این بود که دست‌کم یک وزیر زن در راس آموزش و پرورش قرار بگیرد که این هم به جایی نرسید.

به گزارش دیده بان ایران؛ طیبه سیاوشی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: «در همان سال اول مجلس دهم 2باردرخواست از طرف فراکسیون زنان مطرح شد و یک بار هم شخصا درخواست ملاقات با آقای روحانی  را پیگیری کردم. اما هربار به اشکال مختلف این درخواست رد شد و موفق به ملاقات با ایشان نشدیم»

عضو سابق مجلس شورای اسلامی افزود: «آن زمان که هنوز لایحه منع خشونت علیه زنان از قوه قضائیه بیرون نیامده بود ما درخواست ملاقات با آقای رئیسی را مطرح کردیم. این درخواست به سهولت پذیرفته شد و همه اعضای فراکسیون زنان مجلس دهم به جز یک نفر در این دیدار حضور پیدا کردند. در دیدار با آقای رئیسی مسائل مختلفی از طرف نمایندگان خانم مثل مشکلات آنان در حوزه‌های انتخابیه، موانع قانونی بر سر راه تصویب قوانین مربوط به زنان، مسائل سیاسی و... مطرح شد. آقای رئیسی با دقت به صحبتها گوش دادند و ما برآورد آن جلسه را بسیار مثبت ارزیابی کردیم»

طیبه سیاوشی در پاسخ به این سوال را چرا در زمان نمایندگی صحبت‌هایی از جنس عدم مجوز برای ملاقات رئیس‌جمهور مطرح نشد گفت: «من بیشتر از ده بار اینها را گفته‎ام. هم من، هم خانم سلحشوری، ذوالقدر و چند نفر دیگر از همکاران من این‌ها را گفته‌اند که رئیس‌جمهور به ما وقت ملاقات و مطرح کردن مشکلات به صورت حضوری را نمی‌دهد.»

سیاوشی گفت: «دولت دوازدهم برای به دست آوردن قدرت از رای زنان استفاده کرد، اما در عین حال برای اینکه بتواند آن موانعی را که در راه کسب قدرت برای زنان وجود دارد، کاهش دهد تلاشی نکرد. ما تلاشمان این بود که دست‌کم یک وزیر زن در راس آموزش و پرورش قرار بگیرد که این هم به جایی نرسید.»

عضو سابق فراکسیون زنان مجلس در پایان گفت: «درباره منصوب کردن استاندار زن هم همراهی وجود نداشت و موانع جدی پیش پای ما بود. ما در دوره آقای احمدی ‌نژاد وزیر زن داشتیم که اتفاقا وزیر بهداشت و خانم موفقی بودند. متاسفیم که این فرصت برای زنان تکرار نشد.»

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر