کد خبر: 89881
A

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس، گفت: این کمیته با دقت قرارداد مربی اسبق تیم ملی فوتبال را بررسی و در موعد مقرر شفاف‌سازی رسانه‌ای در خصوص آن انجام می‎دهد.

به گزارش دیده بان ایران؛ رحیم زارع با اشاره به ضررهای وارده به بودجه کشور در نتیجه انعقاد قرارداد با ویلموتس، گفت: متاسفانه سهل‌انگاری صورت گرفته در این قرارداد محرز بوده و به زودی باید مسئولان دخیل در آن پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه کمیته فوتبال مجلس با دقت قرارداد مربی اسبق تیم ملی را بررسی و در موعد مقرر شفاف‌سازی رسانه‌ای در خصوص آن انجام می‎دهد، افزود: طبق بررسی‌های ابتدایی، عدم مطالعه کافی و استفاده نکردن از ظرفیت های حقوقی کشور در انعقاد این قرارداد محرز است.

زارع با بیان اینکه در شرایطی که بسیاری از بخش‌ها در کشور با محدودیت منابع دست به گریبان هستند باید تصمیمات با دقت نظر بیشتری توام شود، اضافه کرد: در چنین وضعیتی که تیم ملی، وزارت ورزش و سایر قسمت‌های مرتبط با محدودیت مالی بسیار مواجه هستند انعقاد چنین قراردادهایی نشان از دست‌های پشت پرده دارد.

وی ادامه داد: در حالی که بسیاری از تیم‌های بزرگ کشور نمی‌توانند از بودجه دولتی استفاده کنند با شنیدن چنین قراردادهایی ناامید از حمایت شده و دیگر به تلاش در مسیر کسب موفقیت بیشتر ادامه نخواهند داد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه به طور حتم برخوردهای قاطعی با متخلفان در قرارداد مذکور صورت خواهد گرفت، گفت: ویلموتس بابت کار نکرده پول هنگفتی گرفته که این فقط با بی‌توجهی مسئولان امر رخ داده است.

وی همچنین با اشاره به کمبود منابع در کشور، افزود: در حالی که کشور با کمبود بودجه شدید مواجه است و بسیاری از طرح‌ها در نتیجه نبود منابع تعطیل شده‌اند جابه‌جایی چنین رقم‌هایی آزاردهنده است.

زارع با بیان اینکه برخی از شهرها با مقدار کمی بودجه آباد شده و از محرومیت دور می شوند، گفت: انعقاد قراردادهای این‌چنینی بدون مطالعه کافی و انجام کار کارشناسی ظلم به مردم بوده و هدررفت بیت‌المال تلقی می‌شود.

رئیس کمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: فدراسیون‌ها باید از چرخه هدایت دولت‌ها خارج شده و به بخش خصوصی تبدیل شوند. اگر این موضوع محقق شود به طور حتم وابستگی به بودجه دولتی نیز از بین خواهد رفت.

منبع: انا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر