کد خبر: 90076
A

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس گفت: براساس نظرسنجی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ۸۴درصد مردم معتقدند امر به معروف و نهی از منکر باید انجام شود و ۷۳درصد مسوولان را در اولویت امر به معروف و نهی از منکر دانسته‌اند.

به گزارش دیده بان ایران؛ معاون فرهنگسازی، رسانه و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد مردم معتقدند امر به معروف باید انجام شود اما واژه آن را امر به معروف نمی‌دانند و ذهنیت منفی به امر به معروف باعث این موضع‌گیری شده است.

محمدصالح مفتاح در نشست هم‌اندیشی نقش رسانه در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، که چهارشنبه در شیراز برگزار شد، با بیان اینکه رسانه‌ها به دلایل مختلف از جمله موضوعات اقتصادی، محافظه کار بار آمده‌اند، ابراز داشت: رسانه‌ها برای امر به معروف کردن مشکلات بسیاری دارند که عموما به اقتصاد رسانه و موضوعات قضایی مربوط است.

مطالبه گری و امر به معروف

همچنین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در این نشست عنوان کرد: سیاست‌های جدید امر به معروف و نهی از منکر استفاده از ظرفیت رسانه است و هر خبرنگار یک آمر است.

سلیمان مهدوی با اشاره به نظرسنجی این نهاد بیان داشت: براساس نظرسنجی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ۸۴درصد مردم معتقدند امر به معروف و نهی از منکر باید انجام شود و ۷۳درصد مسوولان را در اولویت امر به معروف و نهی از منکر دانسته‌اند.

وی افزود: در استان فارس مطالبه گری از مسوولان مودبانه و قاطع و نسبت به مردم تذکر لسانی مهربانانه صورت می‌گیرد.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر