کد خبر: 90822
A

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در همین چند جلسه اخیر کمیسیون شوراها و دو جلسه آینده به نتیجه می‌رسد و وارد صحن مجلس می‌شود که تا دو ماه آینده قطعی می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در همین چند جلسه اخیر کمیسیون شوراها و دو جلسه آینده به نتیجه می‌رسد و وارد صحن مجلس می‌شود.
 
حسین محمدصالحی دارانی، نماینده مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به هجمه‌های وارد شده مبنی براینکه مجلس یازدهم نمی‌تواند گره‌ای از مشکلات اقتصادی باز کند، گفت: این انتظار که مجلس در هر زمینه ورود پیدا کند و به فوریت هم پاسخ بگیرد، منطقی نیست. مجلس در بسیاری از زمینه‌ها ازجمله بورس، قانون انتخابات و خانه‌های خالی وارد شده است اما پروسه بررسی طرح‌ها در کارگروه‌‎ها و در نهایت تبدیل آنها به بخشنامه، زمان‌بر است.

 

نماینده مردم فریدن و فریدون‌شهر افزود: به عنوان مثال در زمینه حل مشکلات اقتصادی به این صورت نیست که امروز تصمیم بگیریم و فردا آن مشکل حل شود. مقداری حق با مردم است چراکه تا الان مجلس، درگیر حواشی سیاسی و مسائل شروع به کار بوده که خدا رو شکر در این چند ماه حاشیه‌ها به تدریج کمرنگ شدند، در حال حاضر این حاشیه‌ها به حداقل خود رسیدند و تازه مجلس روی غلطک قرار گرفته است.

 

محمدصالحی دارانی در واکنش به اینکه با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری انتظار می‌رود که اصلاحات این قانون به زودی توسط مجلس تصویب شود، تصریح کرد: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستور کار کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی قرار دارد، روز گذشته جلسه‌ای در این مورد داشتیم که سه‌شنبه هم همین بحث را ادامه می‌دهیم. در این اصلاحیه درخصوص شرایط انتخاب شوندگان تغییراتی در حال شکل‌گیری است که در روز سه‌شنبه، قطعی می شود.

 

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان می‌کند: اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در همین چند جلسه اخیر کمیسیون شوراها و دو جلسه آینده به نتیجه می‌رسد و وارد صحن مجلس می‌شود، که تا دو ماه آینده قطعی می‌شود.

 

منبع: برنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر