کد خبر: 91328
A
دیده بان ایران:

با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده و گمانه زنی ها پیرامون احتمال نامزدی «اسحاق جهانگیری» به نظر می رسد برخی جریانات خاص داخل کشور با اسم رمز سند ۲۰۳۰ قصد دارند این موضوع را دستاوریزی برای هجمه علیه معاون اول رئیس جمهوری قرار دهند.

به گزارش دیده بان ایران؛  سلسله نشست‌های گفتار روز، عصر روز گذشته با موضوع عدالت آموزشی و با حضور سیّد محمّد بطحایی، وزیر سابق آموزش و پرورش و حجت الاسلام حمید پارسانیا، عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در موسسه فرهنگی پژوهشی انقلاب اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام پارسانیا در این جلسه با اشاره به سند ۲۰۳۰ گفت: وقتی این سند مطرح می‌شود، معاون اول رییس‌جمهور نامه‌ای صادر می‌کند و کارگروه‌های مختلفی از جمله در سازمان برنامه و بودجه مأمور می‌شوند تا این سند را اجرایی کنند. این الگو، الگویی است که باید اسناد داخلی از جمله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر اساس آن اجرایی می‌شد، اما این اقدام برای ۲۰۳۰ انجام شد.
 
عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی افزود: مشکل سند ۲۰۳۰ این است که سیاست‌های تعلیم و تربیت ما را در جایی دیگر تدوین کرده، حال که ما سند تحول بنیادین داریم. 

پارسانیا تصریح کرد: وقتی ما آنقدر خوب و با سرعت یک سندی که غربی‌ها تدوین کرده‌اند را جلو می‌بریم باید گفت انگار یک یارکشی جهانی علیه اسناد داخلی ما انجام می‌شود.

وی، تعهداتی که در مجامع بین‌المللی نسبت به اجرای ۲۰۳۰ داده شده است را مورد اشاره قرار داد و گفت: تعهداتی در این سطح از شئونات و حیطه رهبری است و از لحاظ حقوقی قابل پیگیری است که کسی که این تعهدات را داده، شانیت آن را داشته یا خیر.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اهمیت دانشگاه فرهنگیان گفت: مسئله دانشگاه فرهنگیان کمبود بودجه نیست بلکه چگونگی توزیع بودجه است. 

پارسانیا درباره عدالت آموزشی در کشور گفت: عزمی نظیر اجرایی کردن سند ۲۰۳۰ در عدالت آموزشی وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا شورای‌عالی انقلاب فرهنگی صرفاً سند تدوین می‌کند، گفت: تدوین اسناد مختلف، حُسن شورا است نه ضعف آن. البته این را می‌توان گفت که چرا بعد از سندنویسی، سایر بخش‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد. 

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره اجرایی نشدن اسناد و مصوبات این شورا گفت: قوه قضاییه باید مدعی‌العموم اجرایی نشدن اسناد شورای‌عالی انقلاب فرهنگی باشد و در این زمینه ورود کند.

گفتنی است هفته گذشته نیز حسین میرزایی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و علیرضا منادی‌سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم در همین خصوص در گفت و گوهای جداگانه ای که با خبرگزاری دانشگاه آزاد انجام داده بودند ضمن نام بردن از اسحاق جهانگیری برای پیش بردن اجرای سند «پایا توسعه» یا همان سند ۲۰۳۰ خواستار برخورد با او شده بودند.

به گزارش دیده بان ایران با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده و گمانه زنی ها پیرامون احتمال نامزدی «اسحاق جهانگیری» به نظر می رسد برخی جریانات خاص داخل کشور با اسم رمز سند ۲۰۳۰ قصد دارند این موضوع را دستاوریزی برای هجمه علیه معاون اول رئیس جمهوری قرار دهند.

منبع: دیده بان ایران

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر