کد خبر: 91553
A

یک چهره اصلاح‌طلب حضور اصلاح‌طلبان تقلبی در جریان اصلاحات را یکی از آسیب‌های این جریان، دانست.

به گزارش دیده بان ایران؛ «غلامرضا انصاری»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در پاسخ به اینکه وجود اصلاح‌طلب‌نماها تا چه اندازه توانسته به جریان اصلاح‌طلب و به ویژه چهره‌های شاخص این جریان آسیب وارد کند؟ گفت: در طول تاریخ، اصلاحات همیشه بیشترین ضربه را از ناحیه اصلاح‌طلبان تقلبی و کسانی که منافع مادی و سیاسی زودگذر خود را در عرصه اصلاح‌طلبی، جستجو می‌کردند و کارنامه سرتاپا فرصت‌طلبانه خود را به جریان اصلاحات ثبت و ضبط کرده اند، خورده است.

این چهره اصلاح‌طلب افزود: بنابراین یکی از تلاش‌هایی که باید هم اصلاح‌طلبان اصیل و هم توده‌های اجتماعی توجه خود را معطوف به این قضیه کنند، این است که تشخیص اصلاح‌طلبان واقعی با اصلاح‌طلبان منفعت‌طلب را مورد توجه، قرار دهند. برای رسیدن به این منظور باید احزاب اصلاح‌طلب و شخصیت‌های مورد قبول جامعه اصلاح‌طلبان و همچنین رهبری اصلاحات، خاتمی، اصول و معیارهای تشخیص بین اصلاح‌طلب واقعی و اصلاح‌طلب بدلی را برای جامعه، تبین کند.

انصاری ادامه داد: لازمه سیاست‌ورزی منطقی در جامعه نقد جدی گروه‌ها و سازمان‌های موجود در قدرت است. قطعا صاحب نظران اصلاح طلب با نقد منصفانه و ارائه راهکارهای راه‌گشا، زمینه برای ادامه حیات سیاسی را مهیا می کنند. در واقع حضور صاحبان نظریه در قدرت برای آن جامعه سم مهلکی محسوب می‌شود، به همین علت است که در تجربه حکومتی کشورهای توسعه یافته هیچگاه دیده نشده که یک دانشمند صاحب اندیشه، نظریه یا مکتب مستقل به حکومت رسیده باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب حضور اصلاح‌طلبان را لازمه حیات سیاسی جوامع خواند و اظهار کرد: در حقیقت تضارب اندیشه و آراء، امکان فعالیت آزاد جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب و سایر گروه‌های دیگری که دارای اندیشه هستند و توان حرکت سیاسی در چارچوب قانون را دارند، از الزامات اساسی توسعه تمام عیار جامعه خواهد بود.

انصاری در رابطه با وحدت اصلاح‌طلبان در انتخابات 1400 خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حرکت اصلاح طلبی مبتنی بر عقل، اندیشه و دانش است و شرایط حساس جامعه را مدنظر قرار می‌دهد، وحدت در این جریان در طول ادوار گذشته باعث عبور از بحران‌های سیاسی و اقتصادی در جامعه امروز ایران، شده است. بنابراین چنانچه امکان کنشگری سیاسی برای جریان اصلاحات و در انتخابات 1400 به وجود بیاید قطعاً اصلاح‌طلبان با وحدت و حضور تمام عیار، با برنامه جامع و کامل برای عبور از بحران‌های سیاسی و اقتصادی که گریبان جامعه امروزی را گرفته، حضور فعال خواهند داشت.

این چهره اصلاح‌طلب در پایان یادآور شد: اصلاح‌طلبان قطعا در انتخابات 1400 با کاندیدای شاخص، توانمند، دارای رزومه موفق اجرایی، پاکدست و دارای برنامه جامع در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برای رقابت در انتخابات آزاد و رقابتی، حضور خواهند یافت. لذا امیدوارم دست‌اندرکاران سیاستگذاری در جریان انتخابات زمینه این حضور هدفمند را مهیا کنند تا شاهد، مشارکت حداکثری مردم و توده‌های رای دهنده باشیم.

منبع: برنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر