کد خبر: 91898
A
بی توجهی رئیس جمهور به بدنه وزارت صمت؛

درباره دلایل معرفی رزم حسینی بحث های متعددی توسط حامیان دولت و رسانه های نزدیک به این چهره پرداخته شده است. اما باید در نظر داشت علت استعفای او از استانداری کرمان چه بوده و چرا باید مردی از خارج از وزارت صمت برای پست معرفی شود؟

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ابتدای سال جاری بود که  حسن روحانی  یا هدایت رئیس دفترش تصمیم به برکناری رضا رحمانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفت و «حسین مدرس خیابانی» قائم مقام  او را به جای او گمارد و با گذشت سه ماه از سرپرستی وی در وزارت صمت، او را به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی کرسی وزارت به مجلس معرفی کرد، ولی نمایندگان دوره یازدهم مجلس در اولین تجربه همکاری اینچنینی با دولت، رأی به عدم پذیرش وزیر پیشنهادی داد.
 
درباره دلایل معرفی رزم حسینی بحث های متعددی توسط حامیان دولت و رسانه های نزدیک به این چهره پرداخته شده است. اما باید در نظر داشت علت استعفای او از استانداری کرمان چه بوده و چرا باید مردی از خارج از وزارت صمت برای پست معرفی شود؟ 

 

اگر بخواهیم به موضوع انتخاباتی معرفی رزم حسینی نپردازیم؛ باید این سوال را مطرح کنیم؛  شخصی که تا کنون آشنایی با وزارت صمت و چالش های پیش روی آن نداشته چطور می تواند در یک سال آینده هدایت آن را بر عهده گیرد!

 

چرا رزم حسینی از استانداری کرمان کنار رفت 
 
بهتر است پیش از هر چیز با دلایل کناره گیری رزم حسینی از استانداری کرمان اشاره اشاره کنیم.شنیده ها حاکی از آن است که علت استعفای رزم حسینی، عملکرد ضعیف وی و مجموعه فرمانداران و بخشداران تابعه او در در دوره مدیریت وی بر استانداری است، به نحوی که سید حسین مرعشی در جشن اصلاحات در سالن فجر کرمان، علنا” از عملکرد ایشان و آراء کم مردم استان کرمان به کاندیداهای اصلاح طلب گله نموده است!
 
برخی از تحلیل گران علت نارضایتی مردم استان کرمان از عملکرد دولت روحانی را ضعف های  استاندار کرمان پنداشته و رای نه به کاندیداهای اصلاح طلب را ، “نه” به استاندار و سیاستهای تبعیض آمیز وی می دانستند. چه آنکه مردم بی عدالتی در توزیع بودجه در استان، و اختصاص بیشتر آن به شهر کرمان را بر نمی تابند.
مردم رزم حسینی را شهردار شهر کرمان می دانستند نه استاندار پهناور ترین استان کشور و مثالی بر زبان آنها نشسته است که می گفتند ” وی برای باغ فتح آباد کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص داد، ولی با حضور سعیدی کیا در شهر قلعه گنج تعویض روغنی را با پرداخت ۶۰۰ هزار تومان وام به بخش خصوصی افتتاح نمود.

 

 

برخی از تحلیل گران عمده ترین علت ناکامی رزم حسینی را سیاست خصمانه وی در پروژه انتقال آب سرشاخه های هلیل رود به شهر کرمان، به بهانه آب آشامیدنی شهر کرمان، ولی در واقع برای تامین آب صنایع پر مصرف آب در صنعت مس، فولاد بوتیا، پتروشیمی فجر و هفت باغ علوی و … در منطقه کویری کرمان، و تامین منافع سهامداران بخش خصوصی این صنایع می دانند.

 

برخی بر این باور بودند که رزم حسینی که پیش از استانداری کرمان ، حتی یک روز سابقه کار اداری و اجرائی در دولت نداشته، حال با گذشت سه سال حضور در استانداری خراسان رضوی می تواند بدون یک روز سابقه در مدیریت عالی صنعت، معاونت و ... وزیر یک وزارتخانه عظیم و مهم شود؟! آیا بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت اینقدر خالی از مدیران کارآمد شده که لازم است استانداری از مقام خود استعفا دهد تا کرسی وزارت بیش از این خالی نماند؟! مسلماً باید این سوال ها را دولتی باید پاسخ دهد که به بدنه وزارت صمت بی توجه است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر