کد خبر: 92722
A

رییس سازمان صداوسیما در حکمی حمید شاه‌آبادی را به معاونت سیما این رسانه منصوب کرد. تاکنون مرتضی میرباقری این سمت را در اختیار داشت.

به گزارش دیده بان ایران پس از نگارش نامه ۲۰۰ فعال حوزه حجاب به صدا و سیما درباره اظهارات مهدی نصیری در برنامه زاویه؛ رییس سازمان صداوسیما در حکمی مرتضی میرباقری ر ا از این سمت برکنار و حمید شاه‌آبادی را به معاونت سیما این رسانه منصوب کرد. 

مهدی نصیری مدیراسبق کیهان در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه چهار سیما پخش شد در مخالفت با حجاب اجباری آمارهایی از وضعیت بدحجابی ارائه کرده بود که اعتراض ها و واکنش برخی از جریان تندروی کشور را به دنبال داشت. روزنامه کیهان هم امروز ادعا کرد که تعدادی از فعالان حوزه حجاب با اظهارات مهدی نصیری مخالت کرده اند. این روزنامه نوشت:جمعی از نخبگان و فعالان مردمی حوزه حجاب و عفاف خطاب به معاون سیمای سازمان صدا و سیما عنوان کردند: شجاعانه مقابل برنامه‌های ضد حجاب و تعالی زن بایستید.

روابط عمومی کل سازمان صداوسیما با اعلام این خبر نوشته است:

«شاه‌آبادی که از مهر ۹۶ تاکنون سکان معاونت صدا را بر عهده داشته است دانش‌آموخته دکترای فلسفه تطبیقی است و از شهریور ۹۵ هم قائم‌مقامی معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت رسانه ملی و ریاست مرکز طرح و برنامه سازمان را بر عهده داشته است.

معاون جدید رئیس سازمان در امور سیما همچنین از سال ۹۲ تا ۹۵ مشاور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم بوده است و پیش از آن نیز در دولت دهم معاونت هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد.»

اما مرتضی میرباقری که در دوره پنج ساله اول ریاست سید عزت الله ضرغامی در صداوسیما، سمت معاونت سیما را عهده دار بوده است، در مقطعی از این سازمان رفت تا از خرداد سال ۹۵ و در دوران ریاست عبدالعلی علی عسکری بار دیگر این سمت را بر عهده گرفته و جایگزین علی اصغر پورمحمدی شود.

میرباقری در دوره پنج ساله دوم علی لاریجانی در صداوسیما، هم معاون سیمای او بود.

بر اساس این گزارش، رئیس صداوسیما در حکم حمید شاه آبادی ـ معاون جدید سیما ـ با تأکید بر سرلوحه قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب به‌مثابه منشور خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تصریح کرده است: با توجه به جایگاه، گستره مخاطب و میزان اثرگذاری سیمای جمهوری اسلامی ایران در ارتقاء و تعمیق اخلاق در جامعه و نیز حفظ و اعتلای فرهنگ، هویت و سبک زندگی ایرانی اسلامی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موسع هنری و حرفه‌ای، سرمایه انسانی متعهد و پرتلاش سازمان و حوزه متبوع، در ارتقای کیفی و هنری تولیدات رسانه‌ای با ابتنا بر مطالعات مخاطب پژوهی و به‌کارگیری الگوی کارآمد مدیریت پیام اهتمام جدی به عمل آورید.

بهبود روندها و فرآیندهای تولید و پخش برنامه‌ها، تخصصی سازی شبکه‌ها متناسب با هویت و مأموریت‌های محوله، افزایش کمی و کیفی ضریب نفوذ برنامه‌های سیما در جامعه با تولید برنامه‌های فاخر نمایشی، مستند و افزایش جذابیت‌های بصری، غنای محتوایی و توان نشاط‌آفرینی در قالب برنامه‌های سرگرمی، تفریحی و طنز؛ توجه ویژه به برنامه‌های تعاملی و ایجاد امید و انگیزه ملی از جمله مهم‌ترین محورهای مسئولیت معاون جدید سیماست که رییس سازمان صداوسیما در حکم وی به آن تأکید کرده است.

عبدالعلی علی عسکری همچنین از خدمات و تلاش‌های ارزشمند و صادقانه سید مرتضی میرباقری در چهار سال گذشته در معاونت سیما قدردانی کرد.

 

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر