کد خبر: 93620
A

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس هیچ اطلاعی از قرارداد با چین و همچنین تقسیمات دریای خزر ندارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ سید کاظم دلخوش در اخطاری مستند به اصول ۳، ۷۷ و ۷۸ قانون اساسی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: در اصل ۷۷ گفته عهدنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و در اصل ۷۸ گفته که هرگونه تغییر در خطوط مرزی ممنوع است مگر اصلاحات جزئی و در نهایت گفته که باید به تصویب چهار پنجم نمایندگان برسد.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در سال‌های گذشته دو اتفاق افتاده یکی دریای خزر و تقسیمات‌اش که مجلس شورای اسلامی اصلا در جریان آن نبوده و دیگری قرارداد با چین در برداشت از دریا و برخی کارهای دیگر که مجلس هیچ اطلاعی از این موضوع ندارد.

دلخوش در بخش دیگری از تذکر خود گفت: ستاد کرونا در حال کار است ولی مشکلات روز به روز اضافه می‌شود. قرار بود نشستی گذاشته شود و درباره‌ی بحث مواد ضدعفونی‌ کننده، ماسک و نحوه‌ی پیشگیری در این وضعیت و مشکلات بخش‌های مختلف صحبت شود. همچنین گفته بودید جلسه غیرعلنی در این زمینه خواهیم داشت که چنین اتفاقی نیفتاده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وقتی هم جلسه غیرعلنی گذاشته می‌شود نهایتا رییس مجلس می‌گوید مشکلات چنین و چنان است در حالی که این مشکلات را همه مردم می‌دانند و بعد می‌گویند با چند وزیر جلسه می‌گذاریم یعنی ۲۹۰ نماینده که براساس قانون نماینده کل ملت هستند در برخی تصمیم‌های پشت پرده مجلس شورای اسلامی نیستند.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر