کد خبر: 93653
A

روزنامه نزدیک به سپاه نوشت: اصل تحریم ایران هدیه اصلاح‌طلبان به ملت بود. آن‌ها در خفا به غرب پیام دادند که برای پیشبرد اصلاحات در ایران باید کمر ایران را با تحریم‌ها بشکند. در فضای علنی نیز با «بایدن، بایدن کردن‌های شان» پیام می‌دهند که اینجا گروهی آماده پذیرش معیار‌های امریکا برای ایران هستند.

به گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه جوان نزدیک به سپاه در مطلبی نوشت: جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات امریکا در مطلبی که در اختیار شبکه سی. ان. ان قرار داد، تکلیف خود را با ایران روشن کرد! او گفت که اگر رئیس‌جمهور شود، ایران باید به توافق (برجام) بازگردد، شاید در آن صورت امریکا مسیری دیپلماتیک برای ایرانی‌ها بگشاید! بایدن البته به گوشش رسیده‌است که گروهی از اصلاح‌طلبان افراطی و البته به شدت ساده‌لوح در تهران برای پیروزی او در انتخابات، ستاد تشکیل داده‌اند و صراحتاً می‌گویند اگر بایدن پیروز شد، نامزد‌های اصلاح طلبان باید در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ با قدرت شرکت کنند. با این حال آن ارزشی که بایدن در چشم اصلاح‌طلبان دارد، اصلاح‌طلبان در چشم بایدن و هیچ امریکایی دیگری ندارند و بیشتر به آن‌ها به عنوان ابزاری برای به هم ریختن ایران یا براندازی فکر می‌کنند، نه چیزی بیشتر.
روزنامه اصلی اصلاح‌طلبان همین دیروز دوباره عکس کری را به امید اینکه مشاور سیاست خارجه در دولت بایدن شود، منتشر می‌کند و سردبیر همین روزنامه توصیه می‌کند اگر بایدن پیروز شد، اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ مشارکت فعال کنند. روزنامه اقتصادی اصلاح‌طلبان هم تنها در ۱۰ روز اخیر شش بار در صفحه اول خود تیتر اول و عکس بزرگ از بایدن رفته و همه هست و نیست کشور را به رئیس‌جمهور شدن بایدن گره زده است و «شمیم پیروزی بایدن» می‌شنود! مفلوک‌تر از این نمی‌توان فکر کرد و اندیشید.
بایدن با این حال تره‌ای را که برای اصلاح‌طلبان خرد کرده است، دیروز با این عناوین منتشر کرد: «۱-تعهد تردیدناپذیر به جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‎ای. ۲-گشودن مسیر دیپلماتیک برای بازگشت ایران به شرط بازگشت ایران به رعایت مفاد توافق (!) ۳- همکاری با متحدان درباره موضوعات مختلف، مانند حقوق بشر. ۴-مبارزه با تنش‎زایی ایران در منطقه و همکاری با متحدان امریکا، از جمله اسرائیل. ۵-دفاع از منافع امریکا در صورت مبارزه‎طلبی ایران.»
اصلاح‌طلبان این فهرست بایدن را می‌بینند و علی‌الظاهر باید از شرم ملت آب شوند، اما به نظر می‌آید هرچه دموکرات‌ها آنان را بیشتر تحقیر می‌کنند، لذت بیشتری از این تحقیرشدن می‌برند! کم کسی آنان را تحقیر نکرده‌است، امریکای بزرگ!
برنامه بایدن برای ایران بسیار سخت‌تر از برنامه ترامپ است. دموکرات‌ها خود واضع و پایه‌ریز تحریم‌ها علیه ایران بودند و اجرا نکردن برجام را هم خود آن‌ها آغاز کردند و همین جیم کری که بند ناف آقایان را به او بسته‌اند، پس از خروج ترامپ از برجام گفت که اگر ماهم بودیم یک روز از برجام خارج می‌شدیم! بایدن با وقاحت بدون توجه به اینکه این امریکاست که از برجام خارج شده و این ایران است که موبه مو آن را اجرا کرده است، «به شرط بازگشت ایران به توافق» حاضر است مسیر دیپلماتیک برای دیپلمات‌های ساده‌انگار بگشاید تا بروند و بیایند و چند سالی هم امضای آقای بایدن را در عالم رؤیا جست‌و‌جو کنند.
اصل تحریم ایران هدیه اصلاح‌طلبان به ملت بود. آن‌ها در خفا به غرب پیام دادند که برای پیشبرد اصلاحات در ایران باید کمر ایران را با تحریم‌ها بشکند. در فضای علنی نیز با «بایدن، بایدن کردن‌های شان» پیام می‌دهند که اینجا گروهی آماده پذیرش معیار‌های امریکا برای ایران هستند. حتی ترامپ احمق نیز این را فهمیده و هر روز پیام می‌دهد که «خواهان ایرانی ثروتمند هستم، بیایید با هم توافق کنیم» و، اما بایدن که با هشدار چند نهاد و شخصیت علمی و قانونی امریکا مبتلا به زوال عقل است، حتی در صورت پیروزی در انتخابات به یاد نمی‌آورد که قول یک مسیر دیپلماتیک به مفلوک اندیشان ایرانی داده بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر