کد خبر: 94552
A

این سایت پرحاشیه نوشت: اکنون مسئله و دغدغه اصلی مردم، اشتغال، تأمین مسکن، پرداخت اجاره بهای مسکن، خرید خودرو، تأمین جهیزیه، گرانی اقلام ضروری، حقوق معوقه، تعدیل در محل کار، کسادی کار به دلیل شیوع کرونا و...است.

به گزارش دیده بان ایران؛ سایت امنیتی مشرق نیوز نوشت: روزنامه شرق در مطلبی در صفحه اول با عنوان «عادل در چالش میهن پرستی و مهاجرت» نوشت: «در فضای مجازی بسیاری از کاربران با توجه به رفتاری که با عادل فردوسی‌پور می‌شود از او می‌خواهند از ایران مهاجرت کند و به برنامه‌سازی و حرفه مورد علاقه‌اش در آن طرف آب بپردازد، ولی رسانه‌های نزدیک به طیف اصولگرا مدام به عادل فردوسی‌پور هشدار می‌دهند که از سرنوشت مزدک میرزایی و دیگر مهاجرت‌کرده‌ها عبرت بگیرد و ترک وطن نکند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «عادل همین دو شب پیش در لایو اینستاگرام خود با سروش صحت دوباره در پاسخ به مهاجرت احتمالی‌اش از ایران گفت:"من شخصا برای افرادی که ترجیح دادند از ایران بروند احترام قائلم، اما خودم عِرق وحشتناکی به وطنم دارم و تمام تلاشم این بوده که در کشورم کار کنم".او در پاسخ به اینکه چه کارهایی دوست دارد انجام دهد، می‌گوید: «گزارشگری، اجرا و تهیه‌کنندگی». حالا نیاز به کوشش زیاد برای پی‌بردن به منظورش نیست؛ او از دوتای اول در ایران محروم است و سومی هم به برنامه فوتبال 120 در شبکه ورزش گره خورده که تازه برای پخش مجدد آن هم ظاهرا با مشکل مواجه شده است».

روزنامه آرمان نیز در مطلبی در صفحه اول با عنوان «عادل فردوسی پور، انحصار و چیزباختگی» نوشت: « عادل فردوسی‌پور در مصاحبه‌ای با سروش صحت می‌گوید دلم برای برنامه نود تنگ شده است؛ و در برابر این سوال که چرا از ایران نمی‌روی هم می‌گوید دوست دارم در ایران کار کنم. همین دو جمله برای جلب توجه به یک نکته بسیار مهم کافی است. زندگی بیرون از سیطره فراگیر قدرت حکومتی ضروری است تا اینکه آدمیان بتوانند علائق و منافع‌شان را دنبال کنند».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «عادل فردوسی‌پور یک نماد از وضعیت اقتصاد، سیاست، فرهنگ و جامعه‌ای است که با انحصار، چیزباختگی تولید می‌کند. همگان، حتی طبقه متوسط و بالاتر، که عادل فردوسی‌پور هم احتمالا به آن قشر تعلق دارد، چیزباخته می‌شود. این قشر، محتاج نان یا فقیر نیست، اما باز هم ناراضی است، چیزی را باخته است، علائق و منافعش را می‌بازد. انحصارها مولد این چیزباختگی و نارضایتی هستند».

«تولید مسئله برای مشغول سازی افکارعمومی» یکی از ترفندهای عملیات روانی است. نحوه مواجهه اصلاح طلبان با اشخاصی همچون «شجریان» و «فردوسی پور» نیز دقیقا در همین پازل تعریف می شود.

یکروز «سعید حجاریان» نامه ای خطاب به «همایون شجریان» می نویسد و روز دیگر، رسانه های اصلاح طلب درباره «عادل فردوسی پور» به جنجال و هیاهو می پردازند.

برای اینکه بدانید سلبریتی ها چه جایگاهی برای اصلاح طلبان دارند، کافی است اظهارات وزیر ارشاد سابق دولت روحانی را مرور کنیم. «رضا صالحی امیری» وزیر ارشاد در دولت اول روحانی، پای صندوق رأی انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، در گفت‌وگویی در لحنی کنایه‌آمیز به جناح رقیب گفت: «من به کاندیدای عزیز رقیب پیام می‌دهم اگر نیاز به هنرمندان داشتی به من پیغام می‌دادی من برایت می‌فرستادم»! این اظهارنظر توهین آمیز، اعتراض هنرمندان و سلبریتی ها را در پی داشت.

در یک نمونه دیگر، چند ماه پس از انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، کمپین  «من پشیمانم»  توسط برخی سلبریتی های حامی روحانی تشکیل شد. جالب اینجاست که اصلاح طلبان، در واکنش به این کمپین، سلبریتی ها را با القاب و عبارات توهین آمیز از جمله  «ستاره های حلبی» ، «قورباغه» ، «فاقد شعور سیاسی»  و...خطاب قرار دادند.

نگاه اصلاح طلبان به اشخاصی همچون «همایون شجریان» و «عادل فردوسی پور» نگاهی صرفا ابزاری و سیاسی است. این افراد برای طیف اصلاح طلب، حکم «نارنجک دودزا» دارند؛ وسیله ای برای ایجاد هیاهوی کاذب با هدف دیده نشدن مسائل اصلی.

اکنون مسئله و دغدغه اصلی مردم، اشتغال، تأمین مسکن، پرداخت اجاره بهای مسکن، خرید خودرو، تأمین جهیزیه، گرانی اقلام ضروری، حقوق معوقه، تعدیل در محل کار، کسادی کار به دلیل شیوع کرونا و...است.

در حال حاضر حداقل در هفت سال اخیر، دولت دربست در اختیار طیف اصلاح طب بوده است. این طیف با وعده رونق عظیم اقتصادی بر سر کار آمد اما درنهایت دلار بالای 30 هزارتومانی را به مردم تحمیل کرد.

وضع فعلی اقتصادی کشور نتیجه مدیریت اصلاح طلبان و به عبارتی محصول حضور طیف اصلاح طلب در قدرت است. قیمت های فعلی مسکن، خودرو، سکه، دلار، مرغ، تخم مرغ، لوازم خانگی و...همگی میوه های اعتماد به آمریکا و به عبارتی، سیب و گلابی های برجام است.

حالا همان طیفی که هنرمندان را قورباغه و ستاره حلبی نامیده بود، فردوسی پور را سوژه می کند تا گلابی های برجام دیده نشود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر