کد خبر: 97194
A

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در دیدار سفیر روسیه گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها فرصت نهایی برای بازگشت طرف‌های برجامی به تعهدات را تعیین کرده که رو به پایان است.

به گزارش دیده بان ایران؛ حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (چهارشنبه، 19 آذرماه) با لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در تهران دیدار و گفت و گو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با بیان اینکه خوشبختانه تهران و مسکو در مسیر عملی روابط راهبردی قدم های مستحکمی را بر می دارند، گفت: روابط پارلمانی، سیاسی و اقتصادی دو کشور رو به رشد بوده و توسعه روابط فرهنگی زیربنای مناسبی برای تقویت همه جانبه همکاری ها است.

وی ادامه داد: علاوه بر رفتار خصمانه آمریکا، سه کشور اروپایی (فرانسه، آلمان و انگلیس) نیز در مقابل مردم ایران بدعهدی کرده و در عمل از تعهدات خود در توافق هسته ای حفاظت نکرده اند که در این راستا بیانیه اخیر آنها نیز تکرار ناشایست بدعهدی ها است.

امیرعبداللهیان در ادامه با بیان اینکه قانون مصوب مجلس شورای اسلامی با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها فرصت نهایی برای بازگشت طرف های برجامی به تعهدات را تعیین کرده که رو به پایان است، گفت: چین و روسیه در مسیر مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا تلاش سازنده ای دارند.

دستیاور ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا باید بین سخن آشفته و دشمنی و یا رفتار عملی سازنده و احترام کامل به حقوق ملت ها، یکی را انتخاب کند؛ دوران هژمونی آمریکا بر جهان به سرعت رو به افول است.

منبع: خانه ملت

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر