کد خبر: 98111
A

آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در پی لغو قانون ممنوعیت حجاب در دبستان‌های اتریش از ریاست دادگاه قانون اساسی این کشور تشکر کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛  آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع معظم تقلید با ارسال نامه‌ای از ریاست دادگاه قانون اساسی اتریش به خاطر لغو قانون ممنوعیت حجاب در دبستان‌های این کشور تشکر کرد.

در این نامه آمده است: عالی‌جناب آقای دکتر کریستوف گرابنوارتر، ریاست محترم دادگاه قانون اساسی کشور اتریش، با ابلاغ سلام و تحیّات، شرافت ذاتی انسان که ودیعه خداوند بزرگ برای ابناء بشر با هر رنگ، زبان، فرهنگ و جغرافیاست، همواره از سوی نظام‌های سلطه مورد تعرّض و تخریب بوده است.

نامه حاکی است: انسان‌های فرهیخته و نهاد‌های داوری هر جامعه که مسئولیت صیانت از حقوق انسان‌ها و اجرای عدالت را بر دوش دارند، بزرگ‌ترین نقش کنترل حکومت‌ها را نیز بر عهده دارند؛ آن‌ها واجد نقش بازدارندگی در برابر بی‌عدالتی و تداوم ظلم و جفا در حقّ ملّت‌ها و فرهنگ‌ها و آداب و رسوم و اعتقادات دینی می‌باشند.

نامه ادامه یافته است: اقدام بحقّ و شایسته دادگاه قانون اساسی کشور اتریش و به خصوص نقش عادلانه و شرافتمندانه آن عالی‌جناب و دیگر قضات عالی رتبه در احقاق حق اعتقادی مسلمانان کشورتان و ابطال رأی ظالمانه که حقّ مسلّم رعایت حجاب را بر مسلمانان منع نموده بود مایه خوشحالی و مسرّت قاطبه مسلمانان جهان و دیگر صاحب نظران فرهیخته ادیان ابراهیمی گردید.

در این نامه تاکید شده است: این‌جانب مراتب تشکر و تقدیر خود را به خاطر اقدام شرافتمندانه انسانی و عادلانه‌تان در حقّ مسلمانان اتریش اعلام می‌دارم و موفقیت بیشتر شما را آرزومندم.

کریستوف گرابنوارتر، رئیس دادگاه قانون اساسی اتریش، چند روز گذشته طی نشست خبری اعلام کرد که این دادگاه ممنوعیت حجاب در دبستان‌های این کشور را مغایر قانون اساسی اعلام و آن را لغو کرده است.

او طی این نشست خبری حکم دادگاه قانون اساسی اتریش درباره لغو قانون ممنوعیت حجاب برای کودکان دبستانی که پارسال در مجلس ملی به تصویب رسیده بود را اعلام کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر