کد خبر: 98700
A

رئیس جمهور با اشاره به نزدیک شدن به سالگرد شهادت سردار سلیمانی خطاب به آمریکایی ها تاکید کرد: شما دست سردار ما را قطع کردید و باید پای شما را از این منطقه قطع کنیم، تا پایتان را از منطقه قطع نشود ما انتقام نهایی را نگرفتیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت، اظهار کرد: یکی از آثار این کار وقیحانه و احمقانه آمریکایی ها این بود که دوران ترامپیسم پایان یافت و چند روز دیگر این قاتل وحشی که این همه جنایت کرد حکومتش تمام می شود و به زباله دان تاریخ سپرده خواهد شد.

وی ادامه داد: البته در این موضوع ما نقشی نداشتیم و کار بزرگی بود که مردم آمریکا کردند؛ چرا که ملت آمریکا هم شناختند که این فرد لیاقت قدرت را ندارد و به رقیب او رای دادند. من مطمئنم بعد از ترامپ شرایط بسیار بهتری برای ثبات و امنیت کل منطقه به وجود خواهد آمد.

روحانی با اشاره به اینکه در سال 2020 ما علاوه بر کرونا با غم و درد بسیار بزرگی که شهادت سردار سلیمانی بود مواجه شدیم، تصریح کرد: ما در روزهای اول سال 2020 با ترور وحشیانه شهید سلیمانی توسط مقامات آمریکایی مواجه شدیم که در راس آن ترامپ و پمپئو بودند و این دو مسئولین اصلی این جنایت هستند.

رئیس جمهور اضافه کرد: ملت ما از خون سردارشان دست نمی کشند و این حق مردم عزیز ماست که برای خون عزیزشان انتقام بگیرند. ترور سلیمانی انتقام از جمهوری اسلامی، ملت های منطقه و استقلال کشورهای منطقه بود. این انتقام از ملت های بزرگی بود که مقابل توطئه آمریکا و صهیونیست ها ایستادند؛ چرا که آنها نمی خواستند موضوع داعش اینگونه تمام شود و می خواستند داعش حکومت منطقه را در دست بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه داعش مزدور صهیونیست ها یا آمریکایی ها بود عنوان کرد: کسی که نفع اول را از به هم ریختگی و ناامنی منطقه می برد صهیونیست ها هستند و بعد از آن آمریکایی ها از این ناامنی سود می برند وگرنه کسی از اینکه عراق، سوریه، لبنان، یمن و افغانستان ناامن باشند سودی نمی برد و همه ضرر خواهند کرد. تمام کشورهای منطقه از ناامنی و عدم استقلال ضرر می کنند، اینها می خواستند از یک مرد بزرگی که روبه روی نقشه های آنها با درایت می ایستاد انتقام بگیرند.

روحانی اضافه کرد: بعضی ها فکر می کنند شهید سلیمانی فقط یک شجاع کم نظیر بود، بله این درست است که شهید سلیمانی یک سردار شجاع و کم نظیر بود اما تنها شهامت نیست بلکه درایت او هم مهم بود. من از سال 62 از زمان جنگ با شهید سلیمانی از نزدیک آشنایی داشتم و در دوران دفاع هشت ساله او را می شناختم. بعد از آن هم در این بیست و چند سال او مسئولیت هایی داشت و من هم مسئولیت هایی داشتم و از سال های 76 و 77 که ایشان این مسئولیت های جدید را به عهده گرفت تقریبا یکدیگر را در مقاطعی هفتگی می دیدیم. در دوران ریاست جمهوری هم ملاقات های زیادی داشتیم. او مرد با تدبیری بود و کاملا می فهمید و اهل تحلیل بود و کاملا سیاست منطقه و جهان را درک می کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه معتدل بود خاطرنشان کرد: او نه در خط این و نه در خط آن بود. نه راست بود و نه چپ و هیچ جناحی نمی توانست او را متعلق به خود بداند. شهید سلیمانی یک افتخار ملی است و یک افتخار برای ملت ایران، ملت های منطقه و مسلمان های انقلابی است.

وی ادامه داد: آنها خواستند این قهرمان ملی را از ما بگیرند ولی اشتباه کردند و او قهرمانی ابدی شد که برای همیشه از قهرمان های بزرگ تاریخی ما خواهد بود. او چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن در امنیت شرق و مرزها و چه در این اوضاع سوریه و عراق واقعا شبانه روز تلاش می کرد و از کلام و عملش کاملا مشهود بود که برای خودش به دنبال چیزی و موقعیتی نیست.

بر اساس این گزارش، روحانی اظهار کرد: ترور شهید سلیمانی انتقام از جمهوری اسلامی و ملتهای منطقه و استقلال کشورهای منطقه بود. شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه معتدل بود. نه در این خط بود و نه در آن خط. نه راست بود نه چپ. هیچ جناحی نمی تواند او را متعلق به خود بداند چون یک افتخار ملی بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر