کد خبر: 98983
A

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بالای 80 درصد بودجه باید تغییر کند. به عبارتی کل بودجه باید دستخوش تحول اساسی قرار گیرد و این تغییر باید از سوی خود دولت انجام شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ فدا حسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی درباره کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰، اظهار داشت: بودجه ۱۴۰۰ دارای هزار و یک ایراد است؛ با توجه به ظرفیت بالای متخصصان در سازمان برنامه و بودجه انتظار ارائه این لایحه بودجه شکننده را نداشتیم.

وی با بیان اینکه دخل و خرج لایحه بودجه ۱۴۰۰ به هم نمی‌خورد، گفت: ماهیت سیاسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر ماهیت تخصصی و کارشناسی آن می‌چربد و طراحان آن نگاهی به موضوع برجام نیز داشته‌اند.

عضو کمیسیون سیاست ملی و امنیت خارجی مجلس به نشست غیر علنی مجلس مورخ (دوشنبه 8 دی) اشاره و خاطرنشان کرد: بالای 80 درصد بودجه باید تغییر کند. به عبارتی کل بودجه باید دستخوش تحول اساسی قرار گیرد و نظر کارشناسان و نمایندگان بر این است که اگر قرار است تغییری صورت گیرد باید از سوی خود دولت انجام شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با تأکید بر اینکه دولت نباید کاسه و کوزه لایحه بودجه را سر مجلس بشکند، تصریح کرد: مجلس باید به دولت آینده جوابگو باشد چرا که اگر این لایحه معیوب را تصویب کند دولت بعدی با مجلس یازدهم قطعاً دچار تنش خواهد شد و آنان از مجلس سؤال خواهند کرد که چرا چنین بودجه‌ای را تصویب کرده‌اید، بنابراین مجلس تمایلی به بازنگری در بودجه  1400 ندارد.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر