کد خبر: 99121
A

سخنگوی حزب کارگزاران : بدنه مردمی جبهه اصلاحات برخلاف اصولگرایان تکلیفی نیستند. شاید در انتخابات شرکت نکنند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران در گفت و گویی به تشریح مواضع این حزب در انتخابات پرداخته است: 

فردی که می‌خواهد نامزد انتخابات باشد، باید چه خصوصیاتی داشته باشد تا مورد استقبال مردم قرار بگیرد؟

در خصوص مشارکت مردم در انتخابات دو امر واضح وجود دارد؛ یکی از این دو امر رقابتی شدن انتخابات است. دومین موضوع این است که مردم امید داشته باشند که رئیس‌جمهوری آینده، مشکلات آنها، خصوصا مشکلات اقتصادی را کاهش بدهد. اگر تصور عمومی بر این باشد که رئیس‌جمهور نمی‌تواند مشکل آنها را حل کند و رایی که داده می‌شود بر کاهش مشکلات مردم اثر ندارد، به انتخابات ورود نمی‌کنند. مردم دوست دارند که فردی قدرتمند، توانمند و با برنامه در صحنه باشد و مردم با رایی که می‌دهند، شاهد تحولاتی مثبت در کشور باشند.

چه تصوری سبب شده است که علاقه مردم به مشارکت در انتخابات کم شود؟

برداشتی عمومی در ایران وجود دارد که می‌گوید هرکس که در ایران رئیس‌جمهور باشد، تفاوتی به حال مردم ایجاد نخواهد شد. باید مشخص شود که نتیجه حضور افراد مختلف در ریاست‌جمهوری تفاوت می‌کند. کسانی باید وارد انتخابات شوند که خاطره مثبتی از آنها در ذهن مردم ثبت شده باشد. کسانی مدنظر هستند که توانمند، دلسوز، راهگشا و کارگشا و مردمی بوده‌اند. مردم رئیس‌جمهور را به‌خاطر خاصیت او می‌خواهند. خاصیت رئیس‌جمهور کاهش مشکلات است. اگر این خاصیت وجود نداشته باشد، به درد دنیا و آخرت مردم نخواهد خورد.

آیا معرفی کابینه پیش از انتخابات تاثیر مثبتی بر جلب رای مردم خواهد داشت؟

نمی‌توان دست رئیس‌جمهور آینده را بست. از طرفی مردم بعضا خود آقایانی را که نامزد انتخابات می‌شوند نمی‌شناسند، چطور می‌خواهند وزرای آنان را بشناسند؟ شاید وجود تیم بتواند کمک کند اما این در شرایطی است که شخصیت‌های با اعتبار ضعیف وارد انتخابات شوند. اگر فردی با اعتبار بالا وارد انتخابات شود، نیازی به معرفی تیم نیز نخواهد بود.

با توجه به شرایط فعلی کشور و عملکرد دولت، آیا مردم از اصلاحات حمایت خواهند کرد؟

اصولگرایان جمعیت کمی از بدنه مردمی را در اختیار دارند و آن افراد نیز بیشتر به خاطر عقاید مذهبی خود در انتخابات شرکت می‌کنند. نیروهایی که به جبهه اصلاحات تعلق دارند و رای‌شان در سبد اصلاحات است، تکلیفی به انتخابات ورود نمی‌کنند. این افراد اگر ببینند شرایط انتخابات مساعد است، می‌توانند انتخاب مناسبی داشته و امید داشته باشند که اوضاع بهبود پیدا کند، در انتخابات شرکت می‌کنند. بدنه مردمی جبهه اصلاحات برخلاف اصولگرایان تکلیفی نیستند.

امیدوار باشیم نامزد انتخاباتی حزب کارگزاران تا چه زمانی معین شود؟

نامزد انتخاباتی کارگزاران تا دو هفته دیگر معرفی می‌شود.

 

 

منبع: ارمان

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر