کد خبر: 99675
A

جلال‌ جلالی‌زاده گفت‌: توهین به خانم فائزه هاشمی در ادامه کارهای عجیب و غریبی بود که متاسفانه در این ۷ ماه به کرات از سوی نمایندگان مجلس یازدهم سر زده است. با مشاهده این روند می‌توان نتیجه گرفت مجلسی که باید در راس امور باشد، متاسفانه به بیراهه می‌رود و در چنین حالتی نمی‌توانیم از مجلس یازدهم توقع کارآمدی داشته باشیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ جلال‌ جلالی‌زاده، نماینده ادوار مجلس، با اشاره به توهین یکی از نمایندگان مجلس به فائزه هاشمی اظهار داشت: توهین به خانم فائزه هاشمی در ادامه کارهای عجیب و غریبی بود که متاسفانه در این ۷ ماه به کرات از سوی نمایندگان مجلس یازدهم سر زده است. با مشاهده این روند می‌توان نتیجه گرفت مجلسی که باید در راس امور باشد، متاسفانه به بیراهه می‌رود و در چنین حالتی نمی‌توانیم از مجلس یازدهم توقع کارآمدی داشته باشیم.

 

عضو حزب اتحاد ملت  در ادامه گفت: بارها و بارها این مساله مطرح و تذکرات جدی داده شده است که شورای نگهبان با اصرار به نظارت استصوابی و بی‌توجهی به دغدغه‌‌های طیف‌های گوناگون سیاسی، چهره‌های شایسته را با دلیل‌های مختلف از حضور در انتخابات محروم می‌کند. معلوم است وقتی کارنامه‌دارها و افراد با صلاحیت از کاندیداتوری منع می‌شوند، مردم به کسانی رای خواهند داد که از آنها نمی‌توانیم انتظاری بیشتر از این داشته باشیم.

 

او تصریح کرد: در این مدت زمان نه چندان زیادی که مجلس یازدهم کارش را شروع  کرده، به کرات اظهاراتی سخیف و اتهاماتی پوچ نسبت به چهره‌های مختلف شنیده شده است تا نماینده‌ای که باید عصاره ملت باشد، توسط بخشی از مردم مورد تمسخر قرار بگیرد! این فضا نشان‌دهنده زوال اخلاق و فرهنگ در یکی از نهادهای مهم حاکمیتی است. این اتفاق بسیار تاسف‌آور است و قطعا در ادامه آثاری سوء برای جامعه خواهد داشت.

 

وی توضیح داد: اساسا خارج شدن از چارچوب ادب و اخلاق در هر قشری غیرقابل قبول است و حالا که نمایندگان مجلس چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، در آینده تاریخی زیر سئوال از امروز ثبت خواهد شد. تاکید چندباره‌ام این است که انتخابات آزاد تنها راه گریز از بی‌اخلاقی است، همانطور که در گذشته برگزاری چنین انتخاباتی منجر به تشکیل مجالسی قوی در دوره‌های اول و ششم شد.

 

جلال‌ جلالی‌زاده در پایان گفت: بی‌اخلاقی و به زبان آوردن اظهارات سخیف از جانب کسانی که به عنوان نماینده گروهی از جامعه در مجلس حضور دارند، هم ناراحت‌کننده است و هم تبعات سنگینی را می‌تواند در پی داشته باشد.

منبع: اعتمادآنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر