کد خبر: 115478
A

برخی رسانه‌ها گزارش دادند که در اقدامی عجیب، رشته نمایش از هنرستان های دخترانه سوره حذف شده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ شنیده‌ها حاکی است بر اساس اعلام گروهی از دختران هنرجو در هنرستان سوره، رشته تئاتر برای دختران از این هنرستان حذف شده است. 

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ هنرستان سوره زیر مجموعه حوزه هنری است.هنرستان سوره در سال‌های اخیر میزبان دانشجویان دختر فراوانی بوده که فعالیت به در این عرصه را انتخاب کرده بودند.حذف رشته نمایش از هنرستان دخترانه سوره می تواند تبعات زیادی داشته باشد.

همزمان، طوماری اینترنتی برای مقابله با این اقدام مسئولان هنرستان سوره به راه افتاده است.در همین رابطه مونا احمدی بازیگر فعال تئاتر، بازیگر سریال هایی چون شهرزاد و وضعیت سفید و هنرجوی سابق هنرستان سوره با انتشار تصویری از دوران تحصیل خود نوشته است:

«هنرستان سوره‌ی دختران، در انتهای بن‌بست خوشبختی با دیوارهای بلند و درهای تو در تویی که ساخته بودند تا هرچه بیشتر پنهانمان کنند، با هِدبندهایی که زیر مقنعه‌های بلندمان یک‌ بار دیگر تک تک موهایمان را می‌پوشاند، با تمام توبیخ‌ها و تحقیرهایی که به خاطر چند تار ابرو، عکس‌های رنگی، گوشی موبایل و… متحمل می‌‌شدیم، جایی برای رویابافی ما بود.  حالا با همان برچسب بی‌حیایی می‌خواهند همین چند وجب زمین را هم غصب کنند.  حق تحصیل در رشته‌ای که هر دختری در این سرزمین رویایش را دارد دست شما نیست که بخواهید سلبش کنید. ما نیاز به صیانت نداریم، فقط دستتان را از گلویمان بردارید.»

مونا احمدی این یادداشت تلخ را در پی خبر حذف رشته نمایش از هنرستان های دخترانه سوره منتشر کرده است.

مسوول روابط ‌عمومی حوزه هنری، سید حسام حسینی، امروز صبح با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود از این تعطیلی با عنوان " تنفسی کوتاه" در جهت بالابردن کیفیت آموزش این رشته یاد کرد.

رشته نمایش از هنرستان دخترانه سوره حذف شد

منبع: برترین ها

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر