کد خبر: 133096
A
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا:

عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: یک برنامه تلویزیونی نمی‌تواند برای خودش چنین تصمیمی بگیرد، همه ما باید تابع مقررات کشور باشیم، به‌نظر می‌رسد جای برخورد دارد، چراکه در این خصوص مقرراتی وجود دارد و همه ما باید تابع آن باشیم هر موقع برداشتن ماسک رسماً اعلام شد ما می‌توانیم رفتار خودمان را تغییر دهیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ رامبد جوان، مجری برنامه تلویزیون خندوانه شب گذشته حین اجرای این برنامه تلویزیونی با بیان این که می‌خواهد خبر خوشی به مردم بدهد اعلام کرد که از این به بعد در ضبط این برنامه استفاده از ماسک برای تماشاچیان حاضر در استودیو ضروری نیست. این درحالی‌ست که ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان مصوبه‌ای جدید درباره عدم استفاده از ماسک در محیط سربسته ندارد و مانند سابق در محیط‌های سربسته استفاده از ماسک ضروری است.

در این‌باره مسعود یونسیان، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید: ما در کمیته علمی ستاد کرونا توصیه‌ای برای برداشتن ماسک نداشتیم و فکر هم نمی‌کنم ستاد چنین چیزی ابلاغ کرده باشد.

وی ادامه می‌دهد: خیلی‌ها معتقدند در شرایط کنونی ضرورت ندارد سختگیری وجود داشته باشد اما ما به ماسک زدن سختگیری نمی‌گوییم؛ آخرین جمع‌بندی ما در کمیته علمی این بود که فعالیت‌های اجتماعی را می‌شود از سر گرفت اما این سرگیری به معنای عدم تهویه هوا، استفاده نکردن از ماسک یا عدم رعایت فاصله اجتماعی نیست.

یونسیان یادآور می‌شود: نظر کمیته علمی این بوده که محدودیت‌ها در انجام فعالیت‌های اجتماعی را می‌توانیم کم کنیم اما خیلی از اقدامات پیشگیرانه که شدنی هستند و می‌شود همزمان با انجام فعالیت‌ رعایت شود باید انجام دهیم، هر بیماری ویروسی مانند کووید تابعی از رفتار ویروس و انسان است، هرکدام از این موارد تغییر کند ممکن است سیر انتقال آن بیماری جابه‌جا شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر