کد خبر: 134483
A

صدرا عبدالهی مستند ساز و فعال اجتماعی و فرهنگی به صدور احکام مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، آرش کیخسروی، محمدرضا فقیهی و خانم مریم افرافراز انتقاد کرد.

دیده بان ایران: صدرا عبدالهی مستند ساز و فعال اجتماعی و فرهنگی  به صدور احکام  مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، آرش کیخسروی، محمدرضا فقیهی و خانم مریم افرافراز انتقاد کرد. 

متن یادداشت را بخوانید: 

به قول جناب مولوی
قومِ موسی راه می‌پیموده‌اند
آخر اندر گامِ اوّل بوده‌اند
سال‌ها ره می‌رویم و در اخیر
هم‌چنان در منزلِ اوّل اسیر

 

این ملت می خواست یادش برود همین یک سال  دو سال پیش در ایام کرونا در گوشه و کنار مملکت روزانه صدها نفر از نفوس این کشور به خاطر بی کفایتی و خودخواهی مسئولان جان خود را از دست دادند اما دیروز با اعلام خبر محکومیت وکلا و فعالین مدنی دادخواه سلامت توسط دادگاهی فرمایشی و طی پرونده سازی برخی نهادهای امنیتی آقایان مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، آرش کیخسروی، محمدرضا فقیهی و خانم مریم افرافراز مجموعاً به ۱۱سال زندان و محرومیت از فعالیت اجتماعی و شغلی - مسئولان جمهوری اسلامی مجددن و به شکل نابخردانه بر خودخواهی و عمدی بودن  این جنایت صحه گذاشتند! 

 

دهه‌هاست که در این مملکت مصائب پشت سر هم  می‌آیند -امروز بدتر از دیروز- امسال بدتر از پارسال -و ما با کابوس های آشفته می‌کوشیم با بیانیه دادن با نامه دادن خودی نشان بدهیم، اما کلمه ها دیگر کمک نمی‌کنند، سواری نمی‌دهند، از بس بدون عمل و بدون میدان حرف زده و رفته‌ایم، برای ملت هم لطف کلاممان رفته است.
از بس ملت گرفتار وصیت ها و نصیحت های روزمره‌ حاکمان شده اند متوجه نمی‌شویم چقدر این کوره‌راه‌های پای کوبِ ما که به فاجعه ختم می‌شوند بار و ساز مصیبت‌ دارند.
بسیاری از ما گرفتار همین وضعیت هستیم آن‌ قدر به غلط حکومت عادت کرده ایم و آنرا پذیرفته ایم خودمان هم پر از غلط شده ایم، آن‌قدر که سرمان تو گوشی‌ است، توی میدان و خیابان نیستیم. ترسان‌و لرزان چیزهایی را می پیچانیم و می گوئیم و می نویسیم که این روزها مردم سر هر کوچه‌وبازاری به راحتی آن را جار می‌زنند.
یادمان باشد مسئولان امر، خود هم این را فهمیده و از آن می ترسند!

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر