کد خبر: 138888
A

معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری نوید داد که تا پایان سال ۱۴۰۲ تعداد سالن‌های سینمایی خود در سراسر کشور را بهبرساند.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری در سفر به یزد، توجه به مقوله سینما و توسعه زیرساخت‌های سینمایی در سطح کشور را از مأموریت‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی عنوان کرد.

عبدالحمید قره‌داغی افزود: مؤسسه فرهنگی بهمن سبز که متولی بهره‌برداری و توسعه فضاهای سینمایی حوزه هنری در سراسر کشور است در افق چشم‌انداز خود تلاش می‌کند در یک بازه زمانی چهار ساله که از سال ۱۳۹۹ به طور جدی شروع شده تا پایان سال ۱۴۰۲ تعداد سالن‌های سینمایی خود در سراسر کشور را به ۴۰۰ سالن برساند.

معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری کشور با اشاره به آغاز عملیات عمرانی ساخت «پردیس سینمایی آسمان» در بافت تاریخی شهر یزد گفت: این مجتمع فرهنگی، هنری و سینمایی یک الگوی خوب در سطح کشور خواهد بود.

قره‌داغی به حساسیتی که به لحاظ معماری و مسائل فرهنگی در زمینه ساخت این مجموعه وجود داشت اشاره کرد و افزود: امیدواریم مشکل خاصی در روند احداث این پروژه مهم فرهنگی و هنری به وجود نیاید و کمتر از دو سال شاهد بهره‎برداری از آن باشیم.

پردیس سینمایی آسمان در زمینی به مساحت دو هزار و ۱۰۰ متر مربع در چهار طبقه با زیربنای هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع با مشارکت شهرداری یزد و سرمایه‌گذاری مؤسسه فرهنگی «بهمن سبز» حوزه هنری در مدت دو سال در بافت تاریخی شهر یزد احداث می‌شود.

این مجتمع فرهنگی، هنری و سینمایی دارای شش سالن سینما با ظرفیت حدود ۸۷۰ صندلی و یک سالن آمفی‌تئاتر روباز ۳۵۰ نفره است و در ساخت آن از مدرن‌ترین امکانات و تجهیزات سینمایی و به‌روزترین فناوری و استانداردهای سازه و نمایش استفاده خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر