کد خبر: 137022
A

گذرنامه امارات متحده عربی به دارنده آن اجازه می دهد تا به 174 کشور در سراسر جهان (119 کشور بدون ویزا و 55 کشوری که ویزای آنها را می توان به صورت آنلاین یا پس از ورود دریافت کرد) به نسبت بیش از 88 درصد از کشورهای جهان وارد شود..

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نوشته روزنامه «البیان»، «پاسپورت امارات بار دیگر به عنوان قدرتمندترین پاسپورت جهان جهش کرد و در کمتر از یک ماه به 3 امتیاز جدید بدون ویزا دست یافت».

 این روزنامه گزارش داد:« گذرنامه امارات متحده عربی به دارنده آن اجازه می دهد تا به 174 کشور در سراسر جهان (119 کشور بدون ویزا و 55 کشوری که ویزای آنها را می توان به صورت آنلاین یا پس از ورود دریافت کرد) به نسبت بیش از 88 درصد از کشورهای جهان وارد شود».

همچنین بر اساس آخرین به روز رسانی وب سایت «پاسپورت ایندکس»، تعداد کشورهایی که به ویزا نیاز دارند به 24 کشور از 198 کشور عضو سازمان ملل کاهش یافت.

قبل از شیوع همه‌گیری کرونا و تا ابتدای سال 2020، پاسپورت امارات بر اساس رتبه‌بندی جهانی در وب‌سایت «پاسپورت ایندکس» از زمان صعود به جایگاه اول در اوایل دسامبر 2018 از نظر قدرت در جهان، اول بود. گذرنامه امارات به دارنده آن اجازه ورود به 178 کشور، از جمله 118 کشور بدون روادید قبلی و 60 کشور با ویزای الکترونیکی یا هنگام ورود به فرودگاه را می داد.

منبع: شفقنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر