کد خبر: 142360
A

رکورد تاریخی میشائیل شوماخر شکسته شد

مکس ورشتاپن از تیم ردبول توانست با ثبت یک قهرمانی دیگر رکورد تاریخی راننده افسانه‌ای فرمول یک را بشکند.

رکورد تاریخی میشائیل شوماخر شکسته شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مکس ورشتاپن از تیم ردبول برنده هجدهمین مرحله مسابقات قهرمانی جهان در جایزه بزرگ ژاپن شد و زودتر از موعد قهرمانی خود را در این رقابت‌ها قطعی کرد.

راننده هلندی ردبول، برنده جایزه بزرگ مکزیک نیز شد و برای بیستمین بار قهرمان جهان شد. این چهاردهمین برد او در این فصل است که یک رکورد محسوب می‌شود. پیش از او تنها مایکل شوماخر و سباستین فتل هر کدام ۱۳ پیروزی در یک فصل کسب کرده بودند.

مقام دوم در رقابت‌های جایزه بزرگ مکزیک به لوییس همیلتون از تیم مرسدس رسید و سرخیو پرز از تیم ردبول سوم شد. یوکی تسونودا راننده آلفا تائوری (Alpha Tauri) به دلیل برخورد با دنیل ریکاردو (مک لارن) از دور مسابقه کنار رفت و فرناندو آلونسو از تیم آلپاین نیز از رسیدن به خط پایان بازماند.

جدول کلی

مکس ورشتاپن (ردبول) ۴۱۶ امتیاز

سرخیو پرز (ردبول) - ۲۸۰

چارلز لکلرک (فراری) - ۲۷۵

ورشتاپن اولین قهرمانی خود در "فرمول ۱" را در دسامبر ۲۰۲۱ در ابوظبی به دست آورد و در آخرین دور از لوییس همیلتون (مرسدس) سبقت گرفت. قبل از مسابقه پایانی فصل، ورشتاپن و همیلتون امتیازهای یکسانی داشتند اما نیکلاس لطیفی از ویلیامز تصادف کرد. یک ماشین ایمنی در پیست ظاهر شد که به لطف آن تمام برتری همیلتون از بین رفت. مرسدس با ثبت دو اعتراض سعی کرد نتایج مسابقه را به چالش بکشد که رد شد.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر