کد خبر: 151596
A

دروازه بان تیم ملی چه زمانی مشخص می شود؟

امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران معرفی شده و قرار است بعد از اتمام تقابل فردای گل‌گهر سیرجان و فولاد خوزستان در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی، قلعه‌نویی کار خود را در تیم ملی به صورت رسمی آغاز کند.

دروازه بان تیم ملی چه زمانی مشخص می شود؟

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران معرفی شده و قرار است بعد از اتمام تقابل فردای گل‌گهر سیرجان و فولاد خوزستان در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی، قلعه‌نویی کار خود را در تیم ملی به صورت رسمی آغاز کند. نکته مهم درباره شروع به کار قلعه‌نویی در تیم ملی، عدم معرفی دستیاران او و البته فهرست بازیکنان مدنظرش برای حضور در اولین اردو بعد از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است که به نظر می‌رسد طی ۴۸ ساعت آینده این موضوعات نهایی خواهد شد.

قلعه‌نویی بعد از آنکه هدایت تیم ملی را پذیرفت، سفری به تهران داشت و در جلسه‌ای با روسای فدراسیون فوتبال شرکت کرد و البته بازدیدی هم از کمپ تیم ملی انجام داد؛ اما در این میان قرار است بعد از اتمام رسمی کارش در گل‌گهر، سرمربی جدید تیم ملی همه تمرکز خود را برای برگزاری اردوی جدید که از ۲۸ اسفندماه آغاز خواهد شد، بگذارد و با وجود طرح اسامی مختلف، همگان در انتظار اعلام فهرست بازیکنان منتخب قلعه‌نویی برای حضور در اردوی ملی هستند.

سرمربی جدید تیم ملی برای انتخاب بازیکن در پست دروازه‌بان، چالش بزرگی را در مقابل خود می‌بیند و دروازه‌بانان نام‌آشنا و آماده‌ای در مقابل دیدگان او صف کشیده‌اند که همین باعث شده تا کار امیر قلعه‌نویی برای انتخاب برترین‌ها در پست دروازه‌بان سخت شود؛ به‌ویژه آنکه احتمالاً به مانند اردوهای قبلی، ۴ دروازه‌بان در فهرست تیم ملی حضور پیدا می‌کنند و این محدودیت کار قلعه‌نویی را دشوارتر از همیشه می‌کند.

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس که البته از فرم ایده‌آل خود فاصله گرفته، در سالیان اخیر همواره دروازه‌بان شماره یک تیم ملی بوده و به نظر می‌رسد که همچنان در صف دروازه‌بانان ملی‌پوش باقی خواهد ماند و با توجه به ابراز علاقه او به انتخاب سرمربی ایرانی، بیرانوند یکی از ۴ سهمیه دروازه‌بانان تیم ملی را در اردوی پیش‌روی احتمالاً به خود اختصاص خواهد داد.

حسین حسینی و پیام نیازمند که همراه تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم رفتند و حسینی در بازی با انگلیس و ولز در درون دروازه تیم ملی ایستاد و در مصاف با ولز موفق به کلین‌شیت هم شد، دیگر گزینه‌های در دسترس امیر قلعه‌نویی هستند که به نظر می‌رسد با توجه به تجربه بالای هر ۲ دروازه‌بان و آمادگی فنی قابل‌قبول آن‌ها و البته تجربه همکاری با قلعه‌نویی، حسینی و نیازمند هم در فهرست تیم ملی برای فیفادی پیش‌رو حضور داشته باشند.

امیر قلعه‌نویی برای انتخاب چهارمین دروازه‌بان فهرست تیم ملی، بازیکنان پرشماری را در مقابل خود می‌بیند؛ در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، امیر عابدزاده دیگر دروازه‌بان تیم ملی بود که به نظر می‌رسد دور بودن عابدزاده از روزهای اوج خود باعث شده تا این دروازه‌بان باتجربه که در لالیگای ۲ مشغول به فعالیت است، شانس بالایی برای حضور در فهرست تیم ملی در فیفادی پیش‌رو و برای مصاف با تیم‌های ملی روسیه و کنیا نداشته باشد و همین مسئله باعث شده تا درباره چهارمین انتخاب قلعه‌نویی ابهاماتی مطرح باشد.

محمدرضا اخباری که تا پیش از جام جهانی ۲۰۲۲ در فهرست تیم ملی بود اما از سفر به قطر بازماند، به دلیل مصدومیت دور از شرایط آرمانی است و این مسئله باعث شده تا اخباری شانسی برای حضور در اردوی پیش‌رو نداشته باشد. در غیاب اخباری و احتمالا عابدزاده، گزینه‌های باتجربه و جوانی مختلفی در مقابل امیر قلعه‌نویی قرار دارند که مشخص نیست انتخاب این سرمربی باتجربه چه کسی خواهد بود.

حسین پورحمیدی با ۱۳ کلین‌شیت برترین دروازه‌بان فصل است و دور از ذهن نیست که این دروازه‌بان جوان اما باتجربه بتواند برای اولین‌بار حضور در اردوی تیم ملی را تجربه کند. در کنار پورحمیدی، حبیب فرعباسی دروازه‌بان ذوب‌آهن اصفهان و حامد لک دروازه‌بان مس رفسنجان از دیگر دروازه‌بانان آماده لیگ بیست‌ودوم هستند و می‌توان به این فهرست، نام محمدرضا خالدآبادی پدیده جوان تیم هوادار تهران را هم اضافه کرد.

در میان اسامی مطرح شده به نظر می‌رسد که پورحمیدی شانس بیشتری برای حضور در اردوی ملی داشته باشد و احتمالاً او برای اولین‌بار می‌تواند در فهرست بازیکنان منتخب تیم ملی قرار گیرد و شاید حتی بتواند اولین بازی ملی خود را هم در فیفادی پیش‌رو تجربه کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر