کد خبر: 20812
A

پرسپولیسی ها علیرغم مخالفت‌های چند روز اخیر سازمان لیگ از قرارداد رسمی خود با مهاجم نیجریه‌ای سابق پیکان خبر دادند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، بعد از اتفاقاتی که حول محرومیت استقلال و تراکتورسازی از حضور در نقل و انتقالات با حکم فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) صورت گرفت، فدراسیون فوتبال اعلام کرد باشگاه‌های ایرانی حق جذب بازیکنان و کادرفنی خارجی را در صورت وجود پرونده انضباطی در فیفا را نخواهند داشت.

مساله ای که اسدی بعنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز آن را ابلاغ و به باشگاه‌های بدهکار ارسال نموده است. با این حال پرسپولیسی ها بلافاصله بعد از پایان لیگ اقدام به جذب گادوین منشا، مهاجم نیجریه‌ای فصل گذشته پیکان کردند و این در حالی است که به نظر می‌رسد آنها از حکم فدراسیون فوتبال تخطی کرده باشند و در صورت نهایی شدن این قرارداد با برخورد فدراسیون مواجه شوند.

با این حال نمی‌توان پرسپولیس را در این ماجرا مقصر دانست و این فدراسیون فوتبال است که به نظر برای حل مشکل به سمت راه حل عجیب در محروم کردن باشگاه ها از جذب بازیکنان و کادرفنی خارجی رفته است. باشگاه‌های ایرانی مدت‌هاست خواهان حق تبلیغات دور زمین و همچنین بلیت فروشی و ... خود در قبال فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ شده اند. حقی که در تمام دنیا برعهده باشگاه‌هاست و فدراسیون فوتبال آن را به انحصار خود درآورده است. شاید اگر این حق (تبلیغات دور زمین و همچنین بلیت فروشی) در کنار حق پخش و مارکتینگ باشگاه‌ها در اختیار آنها قرار گیرد، هیچ باشگاهی مجبور نباشد به دلیل مسائل مالی و قراردادی با بازیکنان خارجی‌اش طعم محرومیت را بچشد.

                            قرارداد-منشا

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر