کد خبر: 35492
A

اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد که کمیته های اخلاق و حقوقی این اتحادیه، موضوع علیرضا کریمی را در رقابتهای قهرمانی زیر 23 ساله های جهان در لهستان بررسی می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از تارنمای اتحادیه جهانی کشتی، اتحادیه جهانی کشتی تحقیقاتی را در رابطه با اتفاقات دور نخست مسابقه‌های زیر 23 سال بین علیرضا کریمی از ایران و علی خان جبرئیلوف از روسیه آغاز کرده است. از آنجا که در چندین گزارش در رسانه‌های خبری اعلام شده که مربی علیرضا کریمی به طور مستقیم از او خواسته که کشتی را ببازد تا در دور دوم مقابل رقیب دیگر حاضر نشود، اتحادیه جهانی کشتی تحقیقاتی را در این باره آغاز می‌کند.
در این رابطه، کمیته‌های حقوقی و اخلاق اتحادیه جهانی کشتی در هفته‌های آتی این موضوع را بررسی و نظر خود را برای بررسی به هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی اعلام خواهند کرد.
فدراسیون کشتی نیز در پی ارجاع پرونده علیرضا کریمی و کادر فنی تیم امید ایران به 'کمیته اخلاق و امور انضباطی' 'اتحادیه جهانی کشتی'، که ممکن است تبعات مختلفی را برای کشتی کشورمان در پی داشته باشد، اعلام کرد: این فدراسیون با تمام توان و با استفاده از ابزارهای فنی و مدیریتی موجود از حقوق کشتی گیر، کادر فنی و کشتی ایران در کمیته مربوطه دفاع خواهد کرد.
همچنین موضوع مذکور به وزارت ورزش و جوانان و سایر سازمان های مسئول اعلام خواهد شد تا درخصوص مواضع فدراسیون ایران در قبال مسائل خارج از امور فنی، اعلام نظر کنند.
رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی جهان روزهای 4 و 5 آذرماه در شهر بیدگوشچ لهستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا، یونس امامی و امین طاهری در اوزان 65 و 125 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. علیرضا کریمی نیز با توجه به برخورد با نماینده رژیم اشغالگر قدس از دور رقابت ها کنار رفت و شانس مسلم کسب مدال و عنوان سومی جهان را از دست داد.
در این رقابتها تیم های روسیه، قزاقستان و گرجستان به ترتیب اول تا سوم شدند.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر