کد خبر: 116870
A

در پنجمین نامه دو هفته اخیر رضا گلپور موضوع وضعیت مرخصی بهت‌آور مهدی جهانگیری مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در پنجمین نامه در دو هفته اخیر رضا گلپور موضوع وضعیت مرخصی مهدی جهانگیری مورد توجه قرار گرفت.

رضا گلپور در یادداشتی نوشت: 

غیر از موارد عجیب مرخصی های مهدی هاشمی، حسین فریدون و محمود سیف معروف به محسن سجادی‌نیا، مورد مهدی جهانگیری نیز بهت‌آور به نظر می آید.

رضا گلپور محبوس ۵۹ ماهه‌ی بدون مرخصی ندامتگاه اوین در ابتدا عین اعلام غلامحسین اسماعیلی سخنگوی وقت قوه قضائیه را مورد اشاره قرار داد:

«...به گزارش خبرگزاری ایسنا ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۹) ... در اعلام محکومیت «مهدی جهانگیری» [برادر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور] ... غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ... در پاسخ به سوالی درباره پرونده مهدی جهانگیری گفت: این پرونده در جلسات قبل مورد سوال بود و ادعا شده بود که حکم، صادر شده؛ ولی آن زمان حکم صادر نشده بود...

 ولی امروز اعلام می‌کنم که حکم نهایی این پرونده صادر شده و ابلاغ شده و برای اجرا ارسال شده است. وی افزود: در این پرونده آقای مهدی جهانگیری به جرم قاچاق حرفه ای ارز به مبلغ  ۶۰۷ هزار و ۱۰۰ یورو و همچنین  ۱۰۸ هزار دلار و با ارزش ریالی ۲۶ میلیارد و ۸۲۱ میلیون و ۴۸۰ هزار ریال به لحاظ انتقال ارز به صورت غیرقانونی به خارج از کشور به تحمل دو سال حبس و ضبط ارز قاچاق شده و جزای نقدی ۴ برابر بهای ریالی ارز قاچاق یعنی ۴ برابر  ۲۶ میلیارد ریال محکومیت حاصل کردند.

اسماعیلی ادامه داد: علاوه بر آن به جرم تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۴۵۶ میلیارد و ۲۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال به  تحمل دو سال حبس دیگر و رد مال یعنی همین ۴۵۶ میلیارد ریال محکوم شده است. در رابطه با خودداری از ارایه اطلاعات واقعی به سازمان  بورس به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود و در ارتباط با ارز هم تحمل ۷۴ ضربه شلاق داشتند که دادگاه تجدیدنظر یک مورد از ۷۴ ضربه شلاق را تعلیق کرده و مورد دیگر از ۷۴ ضربه شلاق را به ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی تبدیل کرده یعنی مجازات شلاق عملاً منتفی است ولی بابت هر کدام از این عناوین مجرمانه به تحمل دو سال حبس و رد مال و جزای نقدی محکوم شده است...»

گلپور ادامه داد: 

در زمستان ۱۳۹۶ که در بند امنیتی دوی‌ الف اوین(تحت اشراف آقای طائب)محبوس بودم،می شنیدم که مهدی جهانگیری برادر معاون اول وقت رئیس جمهور را چند هفته ای به یکی از سوئیت های دوی الف آورده بودند اما مهدی جهانگیری در راستای همکاری با ضابطین با لباس شخصی در همان ایام به محل کار خود رفت و آمد می نمود که با استاندارد شناخته شده من در دوی‌ الف بسیار بهت‌آور بود علی ایّحال لااقل از زمان ۱۰ بهمن ۹۹ که حکم نهایی فوق الاشاره در سخنان آقای اسماعیلی تاکنون؛ نامبرده باید بیش از ۶ ماه و نیم حبس کشیده باشد.

اینکه نهایتا دو سه هفته ای قبل و بعد از ثبت نام آقای اسحاق جهانگیری برای کاندیداتوری ریاست جمهوری در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۰ در ندامتگاه های اوین و تهران بزرگ به زندان،افتخارِ قدم رنجگی دادند [چون همان طور که مشاهده فرمودید آقای اسماعیلی درباره مهدی جهانگیری ولو در اعلام احکام قضایی اش از افعال جمع نظیر "کردند" و "داشتند" استفاده نمود من هم افعال ایشان را به سبک آقای اسماعیلی جمع بسته ام مثلا به جای "داد" نوشتم "دادند".]

 از سخنگوی محترم فعلی قوه قضائیه می پرسم مهدی جهانگیری در ۶ ماه و نیم اخیر چه مدتی را از مرخصی استفاده نموده اند؟! آیا لازم میدانید همانند مهدی هاشمی و محمود سیف روزشمار آن را جهت درصد گیری اعلام نمایم؟! همین الان که این نامه را می نویسم می توانید اعلام بفرمایید آقای مهدی جهانگیری در کجاست و نسبت او در اجرای حکم حبس دو ساله و رد مال و جریمه چگونه توسط قوه قضائیه شفاف سازی می گردد تا امثال من به عدالت محوری اجرای حکم حبس خود امیدوارتر گردیم؟!

۱۴۰۰/۶/۲۵ اندرزگاه ۶ خدمات کارگری اوین 

کوچکترین دوستدار عدالت

 رضا گلپور

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر