کد خبر: 92320
A

بازار شیشه‌ دست دوم خیارشور و مربا داغ شد! تولیدکنندگان می‌گویند با کاهش قدرت خرید مردم، این روزها زباله کمتری تولید می‌شود و شیشه خیارشور و مربا نایاب شده است و حالا همین موضوع باعث رواج آگهی فروش شیشه دست دوم خیارشور شده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ قیمت شیشه مربا، خیارشور و رب گوجه افزایش قابل توجهی یافته است و تولیدکنندگان علت آن را کاهش تولید زباله می‌دانند.

این مساله باعث شده است آگهی فروش شیشه دست دوم مربا و خیارشور در سایت‌هایی مثل دیوار و شیپور درج شود و بازار فروش زباله شیشه‌ای داغ شود.

قیمت شیشه دست دوم چند؟

«مستأجر هستم و یک ماه است که غذای درست و حسابی نخوردیم. مدتی است شیشه‌ها را از رستورانی که برادرم کار می‌کند، می‌گیرم و می‌فروشم» اینها را زنی می‌گوید که از وضعیت اقتصادی گلایه دارد و اخیرا فروشنده شیشه دست دوم مربا شده است.

در حال حاضر ارزان‌‌ترین شیشه‌های نوی مربا و خیارشور در فروشگاه‌ها و بازار 30 هزار تومان است اما فروشندگان شیشه دست دوم حداکثر بهای ۴ هزار تومان را برای کالایشان در نظر گرفته‌اند.

آنها همچنین شیشه‌های دست دوم کوچک با قیمت 1500 تومان تا سه هزار تومان می‌فروشند و شیشه‌های بزرگ که جای سس بوده‌اند با قیمت چهار هزار تومان معامله می‌شود.

حالا به نظر می‌آید وضعیت اقتصادی کشور به سمتی پیش رفته است که برخی‌ به این فکر افتاده‌اند از زباله‌های خود درآمدزایی کنند.

یکی از فروشندگان شیشه‌های دست دوم از وضعیت اقتصادی این روزها گلایه می‌کند و می‌گوید: شهرداری برای خرید زباله قیمت پایینی گذاشته است و برای همین مجبور شدم زباله‌هایم را آگهی کنم.

 

منبع: تجارت نیز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر