کد خبر: 108153
A

بانک مرکزی و ۱۲ بانک دیگر به اتهام پولشویی تحت پیگرد دولت بحرین قرار گرفتند. بانک مرکزی، سپاه و حزب‌الله متهم به استفاده از بحرین برای دور زدن تحریم‌ها هستند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دادستان کل بحرین در اقدامی کم‌سابقه در تاریخ این کشور اعلام کرد که بانک مرکزی  و ۱۲ بانک  کشورمان شامل بانک ملی و صادرات به اتهام دخالت در پرونده پولشویی ۱.۳ میلیارد دلاری تحت پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند.

بر اساس گزارش دیده بان ایران، بانک ملی و بانک صادرات از بانک المستقبل (فیوچر بانک) برای انتقال ۱.۳ میلیارد دلار پول از طریق سیستمی که در بحرین مجوز ندارد، استفاده کرده‌ و این پول در پولشویی به منظور دور زدن تحریم‌ها علیه اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی به کار رفته است.

آبان‌ماه گذشته، نایف یوسف محمود، دادستان کل جرایم مالی و پولشویی بحرین به خبرگزاری بحرین گفت که مجموع مبلغ جریمه بانک‌های ایرانی در رابطه با هفت پرونده که در دادگاه رسیدگی شد، معادل ۱۳۰ میلیون دلار است و ۱۷۳ میلیون دلار هم از وجوهات این بانک‌ها توقیف شده است.

بنابر گزارش خبرگزاری های بحرین؛ به نتیجه رسیدن این پرونده با مشارکت کارآگاهان بین‌المللی، اینترپل و دیگر نهادها شش سال به طول انجامید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر