کد خبر: 117784
A

در نخستین سفر رسمی یکی از اعضای دولت اسرائیل به بحرین، یائیر لاپید، وزیر امور خارجه، برای شرکت در مراسم افتتاح سفارت این کشور در بحرین به منامه، سفر کرده است.در این سفر «یائیر لاپید»، وزیر امور خارجه اسرائیلی و همتای بحرینی‌اش امروز نخستین سفارت اسرائیل در منامه را افتتاح کردند.

به گزارش سایت دیده بان ایران، در نخستین سفر رسمی یکی از اعضای دولت اسرائیل به بحرین، یائیر لاپید، وزیر امور خارجه، برای شرکت در مراسم افتتاح سفارت این کشور در بحرین به منامه، سفر کرده است.

کوتاه مدتی پس از پرواز هواپیمای حامل لاپید و همراهانش به سوی بحرین، اولین پرواز شرکت هواپیمایی اسرائیل نیز از تل آویو عازم منامه شد.

در این سفر «یائیر لاپید»، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی و همتای بحرینی‌اش امروز نخستین سفارت رژیم صهیونیستی در منامه را افتتاح کردند.

وزیر خارجه اسرائیل هنگام افتتاح این سفارتخانه گفت: «امیدواریم که مردم‌های ما تا ابد در صلح و رفاه زندگی کنند. اسرائیل امروز گامی مهم و تاریخی در منطقه خلیج فارس برمی‌دارد.»

«عبداللطیف بن راشد الزیانی»، وزیر امور خارجه بحرین هم گفت: «این پیامی آشکار به همه است که نشان می‌دهد ما مصمم هستیم. کار ما هنوز به اتمام نرسیده است.»

روزنامه تایمز اسرائیل نوشته سفارت اسرائیل در طبقه بیست و نهم ساختمان تجارت جهانی بحرین واقع شده است. «ایتان ناعه» قرار است نخستین سفیر رژیم صهیونیستی در منامه باشد.

قرار است در طول سفر  لاپید چند قرارداد همکاری هم هم بین دو کشور امضا شود.

سال گذشته بحرین، همراه با امارات عربی متحده، مراکش و سودان در چارچوب ابتکار دولت سابق ایالات متحده موسوم به "توافق ابراهیم" با اسرائیل روابط عادی سیاسی برقرار کرد. تا آن زمان تنها دو کشور عرب یعنی مصر و اردن با اسرائیل معاهده صلح امضا کرده بودند.

سفارت بحرین در تل‌اویو پیشاپیش فعالیت خود را آغاز کرده و در ماه اوت امسال، خالد الجلاهمه به عنوان نخستین سفیر پادشاهی بحرین در اسرائیل وارد این کشور شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر