کد خبر: 108055
A

نماینده شاهین دژ و تکاب در مجلس گفت: این سپاه بود که با هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکا در عراق، ابهت آمریکا را شکست و سایه جنگ را از کشور دور کرد نه دیپلماسی منفعل و چشم دوخته به خارج؛ همچنین به عنوان یک سرباز ولایت و خادم مردم از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه و دیگر ارگان‌ها مبارزه با فساد سپاسگزاری می‌کنم.

به گزارش دیده بان ایران؛ حسن همتی در نطق میان دستور خود در نشست علنی روز سه شنبه (28 اردیبهشت ماه) مجلس، با سلام و صلوات و تحیت الهی به روح پرفتوح شهدا و آرزوی سلامتی و طول با برکت و با عزت برای رهبر انقلاب حضرت امام خامنه‌ای، گفت: از مردم شریف، انقلابی، محروم و زحمتکش شهرستان‌های شاهین دژ بخش تخت سلیمان و کشاورز و روستاهای تابعه که به این حقیر اعتماد کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم؛ مردم مطمئن باشند تا آخرین لحظه پیگیر حقوق و مطالبات به حق و قانونی آنهاخواهم بود.

نماینده شاهین دژ و تکاب در مجلس ادامه داد: ضمن محکوم کردن جنایات رژیم کودک صهیونیستی حمایت قاطع خود را  از مظلومان فلسطین و مقاومت اعلام می‌کنم. از نیروهای مسلح و انتظامی به ویژه سپاه پاسداران بخاطر این که در کنار ماموریت‌های ذاتی خود، همیشه در صف اول کمک به مردم در حوادث سیل، زلزله، مبارزه با کرونا و همچنین حمایت از محرومان قرار دارند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

همتی بیان کرد: این سپاه بود که با هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکا در عراق، ابهت آمریکا را شکست و سایه جنگ را از کشور دور کرد نه دیپلماسی منفعل و چشم دوخته به خارج؛ همچنین به عنوان یک سرباز ولایت و خادم مردم از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه و دیگر ارگان‌ها مبارزه با فساد سپاسگزاری می‌کنم.

وی عنوان کرد: بخشی از مشکلات اساسی کشور، تورم 500 تا 700 درصدی، قول‌های عملی نشده، دلال بازی، آشنا سالاری، سلطان سازی و حقوق‌های نجومی برخی مدیران دولتی و شرکتی مردم را به شدت آزار می‌دهد؛ حقوق و دستمزدهابه ریال اما متاسفانه هزینه‌هابه دلار است.  

نماینده شاهین دژ و تکاب در مجلس ابراز کرد: عده معدودی بدون هیچ مشکلی وام‌های کلان گرفته ولی مردم بیچاره برای دریافت یک وام کوچک باید هفتههادنبال ضامن بگردند که اکثرا موفق نمی شوند.

وی ابراز کرد: آقایان در اواخر دولت ادعا دارند که دولت اختیاری برای اجرای دستورات ندارد و دیگران دخالت می‌کنند، چگونه است برای پستی که اختیار ندارند سر و دست می‌شکنند و به این طرف و آن طرف می‌زنند؟ قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را ؟

همتی افزود: دولت برای عوارض و مالیات هر کجا باشد مردم را پیدا می‌کند ولی برای مشکلات آنها چاره جویی نمی‌کند؛ یارانه تعدادی از مردم را قطع کرده و کسی به فکر نیست.

وی گفت: تمام امکانات به شهر‌های بزرگ اختصاص داده شده و شهر‌های کوچک و روستاها فراموش شدند؛ فرزندان ناخلف برخی از مدیران چند تابعیتی با ثروت‌های باد آورده و رانتی در خارج مشغول عیش و نوش هستند آن وقت جوانان رشید کشور در نقاط مرزی در یگان‌های نظامی و انتظامی با کمترین توقع و امکانات از کشور محافظت می‌کنند.

نماینده شاهین دژ و تکاب در مجلس  بیان کرد: عده‌ای با ثروت‌های باد آورده اقدام به سگ گردانی در کوچه‌ها و خیابانها نموده و سگها را در اتاق مجلل می‌خوابانند و گاها هزینه این حیوانات بیشتر از هزینه متوسط چند خانوار است آن وقت تعدادی از مردم محروم به علت نداشتن سر پناه شب‌ها را بیرون خوابیده و گاها با پوشاندن سر و صورت خود به دنبال غذای پسمانده در سطل آشغالهاهستند. این کجای عدالت است ؟

وی عنوان کرد: خصولتی سازی و تضاد منافع، اقتصاد کشور را به ورطه نابودی برده است؛ مدیران دولتی و نمایندگان مجلس نباید در هیئت مدیره شرکتهاو مسئولیت‌های دیگری حضور داشته و مستقیم و غیر مستقیم ارتزاق داشته باشند.

همتی تاکید کرد: نباید مسئولیت‌ها حتی تا بخشداری به افراد دو یا چند تابعیتی داده شود، ثمرات گذشته دولتهااز رتبه بندی معلمان به عنوان از ابزار برای انتخابات استفاده کرده که امیدوارم این بار این کار انجام نشود تا بتوانیم به معلمان عزیز داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: شهرستان‌های محروم و مظلوم شاهین دژ و تکاب علیرغم داشتن ظرفیت‌های بالا در زمینه معادن،کشاورزی، دامداری و شیلات از کمترین امکانات روز محروم هستند.

نماینده شاهین دژ و تکاب در مجلس  ادامه داد: معادن طلا و سنگ‌های گران قیمت دارند ولی منافعی ندارند؛ درصد حقوق دولت و حقوق اجتماعی به آنها پرداخت نمی شود؛ مجوز صدور معادن هماهنگ نیست و برای روستاهای آق قلعه و یورقون آغاجو و غیره ایجاد مشکل کرده است.

وی افزود: جاده‌های بین شهری و روستایی تبدیل به قتلگاه مردم شده و قیر برای آسفالت جاده‌های روستایی اختصاص نمی‌یاید و قیمت هر تن قیر 8 میلیون تومان است.

همتی بیان کرد: از داشتن تجهیزات بهداشتی و کادر تخصصی درمان محروم هستیم، مردم برای انجام مداوا و سی تی اسکن و غیره باید به شهرها و استان‌های همجوار سفر کنند که متحمل هزینه‌های اضافی می‌شوند.

وی عنوان کرد: فاضلاب شاهین دژ هشت سال در مرحله داوری است اگر این پرونده با پای پیاده به دیوان بین المللی لاهه می‌رفت تا الان برگشته بود؛ شهرستان تکاب هم قرار بود طبق ماده 23 حل شود علیرغم پیگیری‌های مختلف، سازمان برنامه و بودجه کشور به قول خود وفا نکرد.

نماینده شاهین دژ و تکاب در مجلس  یاد آور شد: تکاب با داشتن سد ساروق و شاهین دژ با زرینه رود با مشکل کم آبی کشاورزی مواجهه هستند و افزایش حریم بستر رودخانه مردم را نگران و ناراحت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث اینترنت دانشجویان مشکل دارد، عده‌ای برای استفاده به کوهها می‌روند و آن‌هایی که نمی توانند ترک تحصیل می‌کنند؛ منابع طبیعی مشکلات زیادی را برای کشاورزان ایجاد کرده و روزانه حتی ماهانه و هفته‌ای عده‌ای را به محاکم قضایی معرفی و آنهارا جریمه می‌کنند.

منبع: خانه ملت

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر