کد خبر: 116299
A
دیده بان ایران:

با ترور فهیم دشتی روزنامه‌نگار و سخنگوی جبهه مقاومت ملی دره پنجشیر، گمانه‌زنی‌های زیادی در فضای مجازی درباره چگونگی ترور او توسط پهپاد صورت گرفته است.

به گزارش دیده بان ایران؛ با ترور فهیم دشتی روزنامه‌نگار و سخنگوی جبهه مقاومت ملی دره پنجشیر، گمانه‌زنی‌های زیادی در فضای مجازی درباره چگونگی ترور او توسط پهپاد صورت گرفته است.
فهیم دشتی، خواهرزاده عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی صلح افغانستان و از پیشکسوتان رسانه در این کشور محسوب می‌شود که در تحولات کنونی افغانستان در کنار احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود قرار گرفته بود. این فعال رسانه‌ای در جریان درگیری‌های طالبان برای تصرف پنجشیر توسط پهپاد ترور شده است.
این در حالی است که روزنامه جوان، نزدیک به سپاه با انتشار مطلبی نوشت: "گفته می‌شود دقایقی پیش از این اتفاق شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی در تماس تلفنی زنده با فهیم دشتی، چند ثانیه تصویر را قطع کرده و شماره تماس او را بر روی صفحه نشان می‌دهد و چند دقیقه بعد پاکستان با شناسایی محل او از طریق شماره در پنجشیر، با پهپاد آنجا را بمباران می‌کنند. مقامات پاکستانی البته هرگونه دخالت نظامی در پنجشیر را تکذیب کرده‌اند."

این مطلب در حالی منتشر می شود که اساساً گفت وگوی بی بی سی فارسی با فهیم دشتی در ساعت 22 روز پنج شنبه 11 شهریور انجام شده است در حالیکه آقای دشتی در روز یکشنبه 14 شهریور از سوی پهپادهای افغانستانی به شهادت رسیده است. ضمن اینکه شماره ای که روزنامه جوان مدعی نمایش آن توسط بی بی سی شده است شماره تماس آقای دشتی نبوده و این تماس در  اپلیکیشن زوم صورت گرفته است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر