کد خبر: 116589
A

بهرام عین اللهی گفت:‌ اطمینان می دهم که فخرا یکی از واکسن های باکیفیت بالا و موثر است.

به گزارش دیده بان ایران؛ بهرام عین اللهی روز دوشنبه در حاشیه آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی «فخرا» تصریح کرد: در مساله کرونا، سلامت مردم عمدتا با واکسیناسیون انجام می شود و در همه دنیا و مطالعات ثابت شده که تنها راهی که می توان با ویروس ها مقابله کرد واکسیناسیون است. 

 

عین اللهی افزود: در این برهه زمانی به دلیل ضرورتی که داریم و می خواهیم سریع تر مردم را واکسینه کنیم مجبور به واردات واکسن هستیم و با واردات فراوانی که انجام دادیم به سرعت واکسیناسیون در کشور در حال انجام است. 

 

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: همزمان تولیدات داخلی در پنج مرکز انسیتو پاستور، رازی، سیناژن، برکت و به ویژه مرکز تولید واکسن فخرا، این اطمینان را به ما می دهد که در آینده این واکسن ها را به مرحله اجرایی برسانیم. 

 

عین اللهی با تاکید بر اینکه اطمینان می دهم واکسن فخرا یکی از واکسن های خوب و با کیفیت بسیار بالا است، تصریح کرد: همکاران ما در معاونت غذا و دارو با دلسوزی ویژه ای به صورت شبانه روزی در مراکز تولید واکسن ها به کنترل کیفی محصول می پردازند.

 

وی یادآور شد: امروز با خیال راحت به واکسن های داخلی اطمینان داریم بویژه که شاهد بودیم مقام معظم رهبری از واکسن ایرانی استفاده کردند و این کار برای ما افتخاری بسیار بزرگ است که بالاترین مقام از این واکسن استفاده کرده است. 

 

وزیر بهداشت افزود: با اطمینانی که مقام معظم رهبری به مجموعه دانشمندان کشور و وزارت بهداشت دارند، با افتخار اعلام می کنیم که بهترین واکسن را در کشور تولید می کنیم و با افزایش و صنعتی کردن تولیدها در آینده نیازی به واردات واکسن نداریم./ ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر