کد خبر: 172340
A

حکم جالب دادگاه برای یک مزاحم خیابانی؛ ۲۴ ماه روان درمانی

با ملاحظه وضعیت اجتماعی و خانوادگی او جلب نظر مددکار اجتماعی، قرار تعویق مراقبتی صدور حکم، به مدت ۲۴ ماه صادر و متهم مکلف می شود تا دوره روان درمانی و دارو درمانی را طی کرده و گواهی مربوطه را اول هر ماه به اجرای احکام کیفری یزد، تحویل نماید.

حکم جالب دادگاه برای یک مزاحم خیابانی؛ ۲۴ ماه روان درمانی

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محمدتقی کریمی، رئیس شعبه یکصد و نهم دادگاه کیفری ۲ یزد، به استناد مواد ۴۰،۱۹ و ۴۱ قانون آیین دادرسی، با تعویق مجازات، یک متهم را به انجام دوره روان درمانی و دارو درمانی تحت نظارت اجرای احکام کیفری، مکلف کرد.

روابط عمومی دادگستری یزد نوشت، محمدتقی کریمی در رابطه با صدور این حکم گفت: بزهکاری این متهم ۲۱ ساله که فاقد سابقه کیفری است در موضوع ایجاد مزاحمت برای بانوان در معابر عمومی و ارتکاب فعل حرام در انظار عمومی با عنایت به کیفرخواست صادرشده و محتویات پرونده به استناد اقاریر و فیلم محرز شده است.

وی اظهار کرد: با ملاحظه وضعیت اجتماعی و خانوادگی متهم و جلب نظر مددکار اجتماعی، قرار تعویق مراقبتی صدور حکم، به مدت ۲۴ ماه صادر و متهم مکلف می شود تا دوره روان درمانی و دارو درمانی را طی کرده و گواهی مربوطه را اول هر ماه به اجرای احکام کیفری یزد، تحویل نماید.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: طبق توافق با شاکی، مقرر شد هزینه های روان درمانی بزه دیده این پرونده نیز توسط متهم پرداخت گردد.

رئیس شعبه یکصد و نهم دادگاه کیفری ۲ یزد، اظهار داشت: چنانچه متهم در زمان تعویق حکم، مرتکب جرم جدیدی نشود و پایبندی خود را به تکلیف دوران تعویق، به استناد گزارش واحد اجرای احکام کیفری، حفظ نماید، حکم معافیت از کیفر پس از اتمام دوران تعویق صادر می شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر