کد خبر: 172644
A

توضیحات وزارت بهداشت درباره بستری و جراحی سینا علیخانی، سفیر کودکان SMA

در پی بستری و جراحی سینا علیخانی، سفیر کودکان SMA و مبتلا به بیماری آتروفی عضلانی نخاعی در بیمارستان نور افشار تهران، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت توضیحاتی ارائه داد.

توضیحات وزارت بهداشت درباره بستری و جراحی سینا علیخانی، سفیر کودکان SMA

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ در پی بستری و جراحی سینا علیخانی، سفیر کودکان SMA و مبتلا به بیماری آتروفی عضلانی نخاعی در بیمارستان نور افشار تهران، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت توضیحاتی ارائه داد.

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، بستری و جراحی سینا علیخانی، نوجوان مبتلا به SMA با تشخیص پزشک متخصص نورولوژیست وی صورت گرفته که موفقیت آمیز بوده اما به دلیل درد، فعلا در بخش ICU بیمارستان نور افشار تهران تحت مراقبت قرار دارد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، سینا در هفته نخست آذرماه با  تشخیص و معرفی همین پزشک متخصص، کاندیدای دریافت نوع خوراکی داروی ریسدیپلام شد که سهمیه این دارو به وی اختصاص یافت. 

یاد آوری می شود جهت بررسی اثربخشی داروهای مبتلایان به SMA  با تصویب ستاد تدابیر ویژه دارویی وزارت بهداشت، بیماران  ۱۱  تا ۲۰ ساله، از جمله سینا علیخانی مشمول دریافت دارو بوده اند.

به اذعان وزارت بهداشت، این بیماران با ویزیت مجدد به دو گروه خوراکی و تزریقی تقسیم بندی شدند و در پنجم آذرماه (حدود ۲۰ روز پیش)،  داروها با ابلاغ سازمان غذا و دارو از طریق دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور تخصیص یافت.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر