کد خبر: 174123
A

کشف انبار اسباب‌بازی‌های غیرمجاز در جنوب تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۹۰ هزار قلم انواع اسباب‌بازی قاچاق و غیرمجاز از انباری در جنوب تهران خبر داد.

کشف انبار اسباب‌بازی‌های غیرمجاز در جنوب تهران

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۹۰ هزار قلم انواع اسباب‌بازی قاچاق و غیرمجاز از انباری در جنوب تهران خبر داد.

سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف یک انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده خیابان شهید رجایی شدند. رسیدگی به این پرونده از زمانی در دستورکار ماموران قرار گرفت که در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری اسباب بازی خارجی در یکی از انبارهای واقع در خیابان شهید رجایی، کوچه گلبرگ تخلیه و دپو شده است.

وی با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که کالاهای خارجی توسط خودروهای شوتی به این مکان منتقل و دپو شده است، گفت: در ادامه نیز این اقلام قاچاق از این محل به وسیله وانت به بازار ارسال می‌شد.

افشاری ادامه داد:‌ ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از محل مذکور بازرسی کردند که در جریان آن مشخص شد محل یک باب انبار کالای بازرگانی است، اما این کالاها در سامانه انبارها ثبت نشده است. ماموران مشاهده کردند که مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع اسباب بازی خارجی در محل دپو شده و این اقلام فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تعداد اسباب‌بازی‌های قاچاق را ۲۹۱ هزار و ۳۱۳ عدد انواع توپ، حیوانات پلاستیکی، ماشین رنگی، موتور و ... اعلام کرد و گفت: تمامی این اسباب‌بازی‌ها ساخت کشور چین بودند و طبق اعلام نظر کارشناسان بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال ارزش داشتند.

وی از تشکیل پرونده قضایی در این خصوص خبر داد و گفت: متهم مربوط به این پرونده نیز شناسایی و دستگیر شد و پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

افشاری در پایان گفت:‌ اسباب‌بازی‌های قاچاق علاوه بر اینکه به اقتصاد کشور لطمه می‌زند، عمدتا فاقد کیفیت و استاندار لازم بوده و می‌تواند سلامت و جان شهروندان و به خصوص کودکان را به خطر بیاندازد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر