کد خبر: 176244
A

دستگیری دو نفر به دلیل توهین به سردار سلیمانی و شهدای کرمان

سرهنگ محمدرضا فدائیان گفت: براساس رصد‌های صورت گرفته در فضای مجازی مشخص شد ۲ نفر ادمین صفحه‌های مجازی در پلتفرم‌های اینستاگرام و واتس‌آپ با تعداد عضو بالا اقدام به تهیه و انتشار محتوا‌هایی در فضای مجازی می‌کنند.

دستگیری دو نفر به دلیل توهین به سردار سلیمانی و شهدای کرمان

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی و دستگیری ۲ ادمین پیج اینستاگرام و واتس‌آپ خبر داد که با انتشار محتوای توهین به شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه تروریستی شهر کرمان و تحریم انتخابات موجب تشویش اذهان عمومی شده بودند.

سرهنگ محمدرضا فدائیان رئیس پلیس فتا استان سمنان اظهار کرد: براساس رصد‌های صورت گرفته در فضای مجازی مشخص شد ۲ نفر ادمین صفحه‌های مجازی در پلتفرم‌های اینستاگرام و واتس‌آپ با تعداد عضو بالا با اهداف مختلفی از جمله تشویش اذهان عمومی، توهین به شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه تروریستی کرمان و تحریم انتخابات اقدام به تهیه و انتشار محتوا‌هایی در فضای مجازی می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به حساسیت بالا و جریحه‌دار شدن احساسات مردم در خصوص توهین‌های صورت‌گرفته، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام اقدامات فنی و عملیاتی، گردانندگان این صفحات مجازی که اقدام به انتشار این‌گونه محتوا‌های غیرقانونی کرده بودند، در شهر سمنان دستگیر و پس از تکمیل تحقیقات و اقرار به بزه انتسابی و همچنین پاک‌سازی صفحات مجازی، برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

رئیس پلیس فتا استان به عموم شهروندان و مردم ولایت‌مدار و انقلابی استان سمنان توصیه کرد همواره توصیه‌های پلیس را در فضای مجازی جدی بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه مشابه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir در بخش گزارشات مردمی آن را گزارش دهند.

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر