کد خبر: 176640
A

نوجوان ۱۶ ساله‌ای که جان خود را فدای خانواده‌اش کرد

امیرمحمد انصاری، نوجوان ۱۶ ساله اهل خوزستان، برای نجات خانواده خود از یک حادثه آتش‌سوزی جان خود را از دست داد.

نوجوان ۱۶ ساله‌ای که جان خود را فدای خانواده‌اش کرد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ جعفر سلامی، فرماندار امیدیه، از فوت نوجوان ۱۶ ساله که برای نجات مادر و خواهرهایش به قلب آتش زده بود خبر داد و گفت: این دانش‌آموز روز پنجشنبه هفته گذشته برای نجات جان ۲ خواهر و مادر خود در یک حادثه آتش‌سوزی دچار سوختگی شدید شد که برای درمان به بیمارستان سوانح و سوختگی اهواز منتقل گردید.

وی ادامه داد: متاسفانه این دانش‌آموز به دلیل شدت سوختگی جان خود را بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان از دست داد.

فرماندار امیدیه عامل اصلی وقوع این آتش‌سوزی در خانه آن‌ها را اتصال برق بخاری برقی عنوان کرد و افزود: وی خانواده خود را از خانه خارج کرده و جان آن‌ها را نجات داد، اما خود موفق به خروج از خانه نشد.

سلامی ادامه داد: زمانی که آتش‌نشانی در صحنه حادثه حاضر شد وی را زنده از آتش خارج کرد، اما دیگر این دانش‌آموز دچار آسیب‌های جدی شدی بود.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان نیز در پی وقوع این حادثه و جان باختن این دانش‌آموز، امیر محمد انصاری، پیام تسلیت به جامعه دانش‌آموزی و فرهنگی استان صادر کرد و افزود: درگذشت این دانش‌آموز اهل امیدیه؛ سبب تالم خاطر دوست‌داران مجموعه تعلیم و تربیت استان استان شده است.

مسعود حمیدی‌نژاد ادامه داد: بی شک فداکاری این دانش‌آموز خوزستانی در راه نجات خانواده خود باید به عنوان الگویی از تجلی فداکاری و ایثار به سایر افراد جامعه و به ویژه دانش‌آموزان معرفی شود.

به گفته اداره کل آموزش و پرورش خوزستان مراسم یادبود این دانش‌آموز هفته آینده در استان برگزار خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهواز

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر