کد خبر: 177134
A

مشمولان بالای ۳۰ سال و دارای ۲ فرزند و بیشتر از سربازی معاف می‌شوند

با تصویب مجلس و جهت تامین نظر شورای نگهبان، مشمولان غایب و غیرغایب بالای ۳۰ سال و دارای دو فرزند یا بیشتر از دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شوند.

مشمولان بالای ۳۰ سال و دارای ۲ فرزند و بیشتر از سربازی معاف می‌شوند

 به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ با تصویب مجلس و جهت تامین نظر شورای نگهبان، مشمولان غایب و غیرغایب بالای ۳۰ سال و دارای دو فرزند یا بیشتر از دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شوند.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت صبح امروز یکشنبه و در جریان بررسی ایردات شورای نگهبان در لایحه برنامه هفتم توسعه، ماده ۱۰۲ این لایحه را اصلاح و تصویب کردند.

ت- ستادکل نیرو‌های مسلح به‌منظور تحکیم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی کشور، استفاده از ظرفیت‌های ملی و ایجاد انگیزه لازم برای جوانان در انجام خدمت وظیفه و رشد تعالی و توانمندسازی و افزایش مهارت‌های آن‌ها در طول سال‌های اجرای برنامه نسبت به کاهش خدمت سربازی به میانگین دوازده‌ماه و جایگزینی سایر عضویت‌ها، تعیین تکلیف مشمولان غایب و دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور که به تأیید وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و شورای‌عالی حوزه‌های علمیه می‌رسد، با رعایت ماده (۴) قانون خدمت وظیفه عمومی اقدام نماید.

یک تبصره به شرح زیر به عنوان تبصره (۳) به بند (ت) ماده (۱۰۲) الحاق می‌شود:

تبصره۳- اجرای این بند مشمول حکم بند (پ) ماده (۱۱۸) این قانون می‌باشد. اجرای حکم این بند و تبصره‌های آن باید با رعایت ماده (۴) قانون خدمت وظیفه عمومی است.

تبصره ۱– در راستای سیاست‌های کلی جمعیت، مشمولان غایب و غیرغایب بالای ۳۰ سال و دارای دو فرزند یا بیشتر از دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی معافند.

 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر