کد خبر: 177156
A

اعلام جرم علیه کارخانه سیمان تهران

دادستان شهرستان ری به دلیل تعطیلی نشدن کارخانه و معادن سیمان تهران در روزهای به‌شدت آلوده در مقابله با آلودگی هوا پرونده قضایی تشکیل داد.

اعلام جرم علیه کارخانه سیمان تهران

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ محمدمهدی رحیمی، دادستان شهرستان ری، با اشاره به رعایت نکردن مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا توسط برخی صنایع ری اظهار داشت: باتوجه‌به آلودگی شدید هوا در شهرستان ری و لزوم رعایت مصوبات کارگروه مقابله با آلودگی هوا، پیشنهاد تشکیل کارگروه مقابله با آلودگی هوا در شهرستان ری را در شورای تامین مطرح و پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: به دلیل تعطیل نکردن کارخانه و معادن سیمان تهران در روزهای به‌شدت آلوده، اداره محیط‌زیست شهرستان ری به‌ واسطه تمرد این کارخانه از اجرای مصوبات کارگروه استانی مقابله با آلودگی هوا در دادسرای شهرستان ری پرونده قضایی تشکیل شد.

دادستان شهرستان ری در ادامه گفت: پس از انجام هماهنگی‌های لازم بازرسان اداره محیط‌زیست جهت تعطیلی مخازن سوخت با دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی اقدام کردند.

رحیمی در پایان با تاکید بر اعلام جرم علیه کارخانه سیمان تهران از سوی دادستانی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون هوای پاک برای متخلفین این حوزه جزای نقدی و در صورت تکرار حبس تعیین می‌شود.

منبع: افکارنیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر