کد خبر: 181932
A

افزایش گشت‌های نامحسوس پلیس در ایام نوروز

فرمانده کل انتظامی کشور از افزایش گشت‌های نامحسوس پلیس در ایام نوروز خبر داد.

افزایش گشت‌های نامحسوس پلیس در ایام نوروز

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی کشور، در حاشیه طرح نوروزی ۱۴۰۳ پلیس در جمع خبرنگاران گفت: در طرح نوروز ۱۴۰۳ بیش از ۸۷ هزار نفر نیرو در حوزه پلیس راهور، راهداری، جمعیت هلال احمر، سازمان اورژانس، شهرداری‌ها، خدمات خودرویی و … تصمیم گرفتند تا آرامش و امنیت مسافران در شهرها و جاده‌ها را تأمین کنند و در همین راستا نیز در آماده‌باش قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه «حفظ جان مردم برای ما مهم است»، گفت: آمارهای ما نشان می‌دهد که کمتر از ۱۰ درصد از رانندگان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی‌کنند و در واقع بیش از ۹۰ درصد از رانندگان و کاربران ترافیک این موضوع را رعایت می‌کنند. قرار نیست که اقلیت قانون شکن، اراده خود را بر اکثریت تحمیل کنند سلامت و ایمنی آنان را به خطر بیاندازند، ما حتما با این موارد قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

فرمانده فراجا سرعت فراتر از حد مجاز، انجام حرکات حادثه ساز و … را از جمله خط قرمزهای پلیس میان تخلفات رانندگی برشمرد و گفت: در صورت مشاهده ماموران، حتما خودروی متخلف متوقف و از ادامه سفر آن جلوگیری خواهد شد. ضمن اینکه خودرو نیز تا پایان تعطیلات متوقف خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه «حتما همه باید توجه کنند که همه بر آن هستیم تا نوروزی امن در کنار مردم داشته باشیم و بهار قرآن و بهار طبیعت را جشن بگیریم»، گفت: از تمام مردم نیز می‌خواهم که پلیس را یاری کنند و به قوانین و مقررات احترام بگذارند.

رادان همچنین درباره فعالیت گشت‌های نامحسوس پلیس نیز اظهار داشت: قطعا تعداد گشت‌های نامحسوس پلیس در جاده‌ها در ایام نوروز نسبت به قبل بیشتر خواهد شد و ناوگان عمومی و ناوگان شخصی ما نیز تحت پوشش قرار خواهند گرفت و ما بر آن‌ها نظارت خواهیم داشت تا قوانین و مقررات را به‌درستی و به طور کامل رعایت کنند.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر