کد خبر: 182815
A

غرب کشور در انتظار سنگین‌ترین سیلاب سال/ احتمال بروز خسارت جانی وجود دارد

هشدار قرمز هواشناسی برای ۵ استان غرب کشور حاکی از آن است که نزدیک شدن به رودخانه‌ها و سفر به این مناطق، احتمال بروز خسارت جانی در پی دارد.

غرب کشور در انتظار سنگین‌ترین سیلاب سال/  احتمال بروز خسارت جانی وجود دارد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ هشدار قرمز هواشناسی برای ۵ استان غرب کشور حاکی از آن است که نزدیک شدن به رودخانه‌ها و سفر به این مناطق، احتمال بروز خسارت جانی در پی دارد.

لازم به ذکر است که از هر ۱۰ نفری که به دلیل سیل جان خود را از دست می‌دهند، ۶ نفر بی‌توجه به هشدار‌ها برای بازدید یا اتراق به نزدیکی رودخانه‌ها نزدیک شده‌اند.

ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو برای ۵ استان غرب کشور در آستانه سال نو سیلاب سنگین پیش‌بینی کرده و سازمان هواشناسی نیز برای این مناطق هشدار قرمز صادر کرد.

هشدار قرمز هواشناسی به معنای احتمال آسیب گسترده ناشی از سیل است و پیش‌بینی می‌کند، در سفر و نزدیک شدن به این مناطق خطر جانی وجود دارد. سال ۹۸ ورود سامانه‌های بارشی مشابه به غرب کشور به هزاران میلیارد خسارت مالی و کشته شدن ۱۹ تن منتهی شد.

سازمان هواشناسی جهانی توصیه می‌کند، با دیدن هشدار رنگ قرمز باید برای در امان نگه‌داشتن خود و دیگران از اثرات مخاطرات جوی اقدام کنید، این احتمال وجود دارد که با اختلال قابل توجهی در سفر‌های زمینی و هوایی، تامین انرژی، خسارت گسترده به دارایی و زیرساخت‌ها و تهدید جانی روبرو شوید و باید از مسافرت و حضور در مناطق پرخطر اجتناب کرده و از توصیه‌های نیرو‌های امدادی و مقامات محلی پیروی شود.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر