کد خبر: 150470
A

تا وقتی دست فرمان دولت حرف آقای مخبر است، وضع همین است که هست

از دل انتخابات ریاست‌جمهوری 1400، دولت جناب آقای رییسی بیرون آمد. این اتفاق برآیند همه عواملی است که سبب‌ساز آن شدند و نتیجه آن، محصول تلاش همه کسانی است که باعث به قدرت رسیدن ایشان شدند؛ حالا بعضی بیشتر و بعضی کمتر.

تا وقتی دست فرمان دولت حرف آقای مخبر است، وضع همین است که هست

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ از دل انتخابات ریاست‌جمهوری 1400، دولت جناب آقای رییسی بیرون آمد. این اتفاق برآیند همه عواملی است که سبب‌ساز آن شدند و نتیجه آن، محصول تلاش همه کسانی است که باعث به قدرت رسیدن ایشان شدند؛ حالا بعضی بیشتر و بعضی کمتر.

از ریاست‌جمهوری ایشان، بسیاری خوشحال و بسیاری دیگر ممکن است که ناراحت شده باشند، اما این خوشحالی یا ناراحتی، اثر حاصل از این انتخاب است و نه دستاورد آن. دستاورد آن، همین چیزی است که امروز با آن دست به گریبانیم؛ تورم افسارگسیخته، گرانی روز به روز کالاها، تحریم‌های جدید، افزایش لحظه به لحظه بهای ارز و ...

دقت کنید که وقتی می‌گوییم تورم، گرانی، تحریم و نرخ ارز، همگی قابل اندازه‌گیری و مورد به مورد قابل استناد است ولی وقتی می‌گوییم «افزایش فشارهای بین‌المللی»، این فشار قابل اندازه‌گیری نیست، بلکه می‌شود با استناد به هر مورد تحریم جدید، گفت که این نشانه افزایش فشار است.

در هر صورت همه اینها، دستاوردهای به قدرت رسیدن دولت جناب آقای رییسی است و به‌رغم ادعای این دولت، هیچ نشانه‌ای که تغییری در وضعیت حاصل شود، دیده نمی‌شود، بلکه با این جمله نقل شده از جناب آقای مخبر، معاون اول دولت که «همین است که هست»، افزایش تورم، افزایش بهای کالاها، افزایش نرخ ارز، افزایش تحریم‌ها و بسیاری افزایش‌های دیگر و در نتیجه بسیاری از کاهش‌ها در زندگی مردم، حداقل با همین سرعت ادامه خواهد داشت و تا وقتی دست فرمان قطار همین و دولت همین باشد، تغییری هم حاصل نخواهد شد.

منبع: اعتماد

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر