کد خبر: 161565
A

قیمت خرید و اجاره خانه در یوسف‌آباد چه قدر است؟

خریداری که دنبال یک خانه ۵۰ متری و یکخوابه در یوسف‌آباد است، باید به‌شکل میانگین با بودجه‌ای معادل پنج میلیارد و ۱۱۰ میلیون وارد بازار شود

قیمت خرید و اجاره خانه در یوسف‌آباد چه قدر است؟

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ خرید خانه در یوسف‌آباد نسبت به میانگین تهران تقریبا متری ۳۴ میلیون تومان بیشتر تمام می‌شود. آخرین بررسی‌ها از بازار مسکن تهران مشخص می‌کند متوسط قیمت خانه‌های پایتخت به‌متری ۶۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده، ولی این عدد در محله یوسف‌آباد که بخشی از منطقه شش است، متری ۱۰۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود. یعنی کسی که دنبال خرید یک خانه ۵۰ متری و یکخوابه در یوسف‌آباد است، باید به‌شکل میانگین با بودجه‌ای معادل پنج میلیارد و ۱۱۰ میلیون وارد بازار شود. صاحبخانه‌ها در یوسف‌آباد تقریبا با همچین فرمولی انتظار دریافت کرایه‌خانه دارند و معمولا از مستاجری که با ۲۰۰ میلیون به‌عنوان پول‌پیش سراغ یک خانه ۱۰۰ متری می‌آید، معمولا ماهی ۱۵ تا ۲۵ میلیون اجاره می‌گیرند.

یک | قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد چقدر است؟

خرید خانه در یوسف‌آباد متری ۱۰۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان آب می‌خورد. عددی که به‌شکل میانگین از آخرین ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها در محله یوسف‌آباد استخراج شده و طبیعتا نوساز و قدیمی‌ساز بودن واحد و داشتن و نداشتن یکسری از امکانات مثل آسانسور، انباری و پارکینگ در بالا و پایین شدن آن موثر است. حالا اگر همان عدد متری ۱۰۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را به‌عنوان متوسط قیمت مسکن در یوسف‌آباد قبول داشته باشیم، آنوقت خرید آپارتمان ۵۰ متری در این بخش از تهران به‌طور متوسط پنج میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان هزینه دارد و کسی که در فکر خرید خانه ۱۰۰ متری در یوسف‌آباد است باید بداند ارزش همچین ملکی به‌شکل میانگین ۱۰ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

آپارتمان ۱۰۰ متری در یوسف‌آباد که ۲۷ سال از زمان ساختش می‌گذرد، دقیقا ۱۰ میلیارد تومان یعنی متری ۱۰۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده که عددی نزدیک به متوسط ارقام پیشنهادی فروشنده‌هاست. علاوه بر ۲۷ سالی که از عمربنای واحد می‌گذرد، نداشتن آسانسور برای خانه‌ای که در طبقه سوم قرار دارد، باعث شده فروشنده زیر قیمت منطقه دنبال مشتری بگردد. یا مثلا واحد ۵۰ متری که پنج میلیارد (متری ۱۰۰ میلیون) قیمت‌گذاری شده. این یکی ۲۰ سال پیش ساخته شده و نداشتن پارکینگ مهمترین ایرادش محسوب می‌شود.

دو | ارزش خانه در یوسف‌آباد چقدر است؟

خرید خانه در یوسف‌آباد درمقایسه با منطقه شش که خود یوسف‌آباد بخشی از آن است، متری ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه بیشتری دارد. چون همزمان با رسیدن متوسط قیمت مسکن در یوسف‌آباد به‌متری ۱۰۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، این عدد برای کل منطقه شش متری ۸۶ میلیون تومان تخمین زده می‌شود. در همین منطقه شش ارزش خانه در محله‌ای مثل امیر‌آباد متری ۱۰۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و آنطرف ارقام پیشنهادی فروشند‌ها حوالی میدان فردوسی به‌متری ۵۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد. حالا اگر کل تهران را ملاک قرار بدهیم، آنوقت خرید خانه در یوسف‌آباد متری ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بیشتر آب می‌خورد. چون بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت خانه در تهران به‌شکل میانگین متری ۶۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد البته با گران‌ترین مناطق تهران هنوز اختلاف چشمگیری دارد. مثلا در منطقه یک که گرانقیمت‌ترین منطقه بازار مسکن پایتخت محسوب می‌شود، با عدد متری ۱۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان سروکار داریم که درمقایسه با قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد متری ۳۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بیشتر است. حالا اگر سراغ محله خاصی مثل نیاوران برویم، قیمت آپارتمان در یوسف‌آباد متری ۴۶ میلیون تومان کمتر است، اما مثلا درقیاس با یافت‌آباد واقع در منطقه ۱۸ که جزو ارزان‌ترین محله‌های تهران است، خرید خانه در یوسف‌آباد متری ۷۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بیشتر خرج بر‌می‌دارد.

سه | اجاره‌خانه در یوسف‌آباد چقدر است؟

اجاره آپارتمان در یوسف‌آباد برای مستاجری که دنبال یک واحد ۱۰۰ متری است و چیزی درحد ۲۰۰ میلیون تومان به‌اسم پول‌پیش کنار گذاشته، معمولا ماهی ۱۵ تا ۲۵ میلیون تمام می‌شود. مثلا مالک آپارتمان ۱۰۰ متری در یوسف‌آباد رقم ودیعه و اجاره ماهانه را درحالی به‌ترتیب ۲۰۰ و ۱۵ میلیون تومان تعیین کرده که ۱۲ سال از زمان ساخت آپارتمان می‌گذرد و واحد به‌جز پارکینگ امکانات دیگری ندارد. صاحبخانه دیگری بابت آپارتمان ۱۰۰ متری خودش، به‌جز ۲۰۰ میلیون ودیعه، ماهی ۲۵ میلیون تومان هم اجاره‌خانه می‌خواهد. این یکی سال ۹۵ ساخته شده و علاوه‌بر پارکینگ، آسانسور هم دارد.

رهن کامل آپارتمان در یوسف‌آباد هم درحال حاضر چیزی از حدود ۷۰۰، ۸۰۰ میلیون شروع می‌شود و برای واحد‌های لوکس یا بزرگ‌متراژ به‌حدود چهار میلیارد تومان می‌رسد. مثلا واحد ۲۵۰ متری که چهارتا اتاق خواب دارد، درحالی به‌شکل رهن کامل اجاره داده می‌شود که صاحبخانه در همان شروع کار سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به‌اسم پول پیش دریافت می‌کند. بدنیست بدانید این عدد براساس آخرین برآورد‌ها از بازار مسکن با ۵۷ متر آپارتمان مسکونی برابری می‌کند. آنطرف رهن کامل یک خانه ۶۸ متری در یوسف‌آباد که هیچ امکاناتی ندارد و هشت سال از زمان ساختش می‌گذرد، ۷۸۰ میلیون تومان اعلام شده است. البته قابلیت تبدیل رهن و اجاره به مستاجر اجازه می‌دهد به‌جای ۷۸۰ میلیون، ۵۰۰ میلیون پول پیش بدهد درعوض رقم اجاره ماهانه به هشت میلیون تومان تبدیل می‌شود.

منبع: فرارو

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر