کد خبر: 175574
A

تولید خودروهای تسلا در کارخانه برلین متوقف شد

تسلا تولید خودرو‌های برقی در کارخانه برلین را به خاطر اختلال در زنجیره‌های عرضه به دنبال تشدید بحران در دریای سرخ از ۲۹ ژانویه تا ۱۲ فوریه متوقف می‌کند

تولید خودروهای تسلا در کارخانه برلین متوقف شد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ تسلا تولید خودروهای برقی در کارخانه برلین را به خاطر اختلال در زنجیره‌های عرضه به دنبال تشدید بحران در دریای سرخ از ۲۹ ژانویه تا ۱۲ فوریه متوقف می‌کند.

به گزارش اویل پرایس، تسلا تولید در کارخانه گیگا در برلین را که بزرگترین کارخانه اروپاست به مدت دو هفته از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه به خاطر کمبود قطعات متوقف می‌کند. بحران در دریای سرخ زنجیره‌های عرضه را مختل کرده است.

شرکت خودروسازی تسلا طی بیانیه‌ای در روز جمعه در وال‌استریت‌ژورنال اعلام کرد:«طولانی شدن زمان حمل و نقل، زنجیره‌های عرضه را با تاخیر مواجه کرده است. ما مجبوریم به خاطر کمبود قطعات، تولید خودرو در کارخانه گیگا در برلین را متوقف کنیم».

تسلا تولید خودروهای برقی در کارخانه برلین را از 29 ژانویه تا 12 فوریه متوقف می‌کند.

حمله به کشتی‌های عازم فلسطین اشغالی در دریای سرخ توسط یمن باعث شده بسیاری از مالکان کالاها و شرکت‌های کشتیرانی از دریای مسیر دریای سرخ و کانال سوئز دور شوند. این مسیر یک آبراه حیاتی برای انتقال کالا از آسیا به اروپاست.

 

مسیر جایگزین دریای سرخ یعنی دور زدن قاره آفریقا زمان کشتییرانی را طولانی تر کرده و هزینه را هم افزایش می‌دهد.

 

طبق بیانیه شرکت تسلا، وابستگی به قطعات کلیدی که از آسیا مخصوصاً چین تامین می‌شوند نقطه ضعف زنجیره عرضه در خودروسازی است. تسلا برای تامین قطعات باتری به شدت به چین وابسته است. این قطعات هم از مسیر دریای سرخ به اروپا می‌رسند. بنابراین عرضه این قطعات مدام با خطر مواجه می‌شود.

 

شرکت ایکیا، یکی از بهترین تولیدکنندگان لوازم منزل و دکوراسیون در دنیا، در اواخر سال گذشته میلادی نسبت به تاخیر در تولید کالاهایش به خاطر شرایط دریای سرخ هشدار داد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر