کد خبر: 177898
A

یارانه معیشتی جدید دولت برای فرهنگیان

مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اولویت‌ها و رئوس برنامه‌های خود را سودآوری، شفافیت مالی و افزایش بهره‌وری اعلام و بر ضرورت چابک‌سازی فعالیت‌ها همراه با انعطاف‌پذیری و هم‌افزایی بین‌بنگاهی و نیز ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو تاکید کرد.

یارانه معیشتی جدید دولت برای فرهنگیان

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ محسن احمدی، مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان، صبح امروز پانزدهم بهمن‌ماه طی سخنانی در جمع مدیران عامل هلدینگ‌های پنج‌گانه و معاونان و مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و دیجیتال، مولدسازی دارایی‌ها، اتمام طرح‌های نیمه تمام، اجرای دقیق موازین حاکمیت شرکتی، تخصص‌گرایی و افزایش سلامت و انظباط مالی و سازمانی را در کنار توجه به منزلت و معیشت فرهنگیان از مهم‌ترین برنامه‌های راهبردی دوره جدید مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان کرد.

سودآوری با هدف ارتقاء ارزش دارایی‌ها

مدیرعامل صندوق ذخیره با اشاره به ماموریت‌های کلان صندوق، به ضرورت افزایش سودآوری به منظور ارتقاء ارزش دارایی‌ها و استفاده بهینه از فرصت‌های اقتصادی تاکید و اظهار کرد: در همه هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه باید ضمن سودآوری پایدار و ارزشمند، در مسیر خلق منابع پایدار و اطمینان‌بخش حرکت کنیم.

وی تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و مولدسازی دارایی‌ها، افزایش شفافیت مالی و اداری و توانمندسازی سرمایه‌های انسانی را لازمه تبدیل شدن صندوق ذخیره فرهنگیان به الگوی بنگاه‌داری نوین بیان کرد و گفت: افزایش سلامت کاری و هم‌افزایی بین‌بخشی به منظور توسعه نظام حاکمیت شرکتی مورد تاکید است.

احمدی، ادغام یا انحلال برخی شرکت‌های زیان‌ده یا توسعه و تکمیل برخی طرح‌ها را در راستای هم‌افزایی بین‌بنگاهی دانسته و بر ضرورت ساماندهی امور از محل منابع درون‌زا تاکید کرد.

ضرورت کنترل و نظارت هوشمند بر فعالیت‌ها

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از انتظارات جامعه فرهنگیان، دولت و وزارت آموزش و پرورش از این صندوق را افزایش کنترل‌های داخلی و نظارت هوشمند و مستمر بر فعالیت‌های مالی و بازرگانی شرکت‌های تابعه برشمرد.

وی یادآور شد: کسانی که با سلامت، پاکدستی و مسئولیت‌پذیری ماموریت‌های اصلی محوله را به انجام می‌رسانند مشکلی برای ادامه فعالیت در صندوق نخواهند داشت، اما انتصاب‌های سفارشی و غیرتخصصی پذیرفته نیست و مدیران شایسته، متخصص و باانگیزه جایگزین خواهند داد.

اولویت جذب فرزندان نخبه فرهنگیان

احمدی صندوق ذخیره فرهنگیان را صندوقی بین‌نسلی و متعلق به آحاد جامعه فرهنگیان کشور دانست که باید برای نسل‌های بعدی به خوبی محافظت شود، لذا باید بسترهای مناسب برای پرورش مدیران جوان و کارآمد با اولویت جذب فرزندان نخبه و تحصیل‌کرده متخصص از میان خانواده معلمان در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین با تاکید بر اصل شفافیت و ضرورت نظارت و مبارزه همه‌جانبه با فساد گفت: در ادوار گذشته هر زمان و هرجا که ابهام، عدم شفافیت و تاریکی بر روند فعالیت‌های این موسسه سایه افکنده بود، آسیب‌های جبران‌ناپذیری بر پیکره این صندوق وارد ساخته و نهایتا علاوه بر خسارات مالی، وجهه و اعتبار صندوق را نیز خدشه‌دار کرده است، از این رو مسئولیت داریم با افزایش شفافیت و سلامت در جهت احیاء برند این موسسه تلاش مضاعف کنیم.

استمرار طرح ارزش مالکانه، اجرای طرح‌های معیشتی جدید برای فرهنگیان

احمدی در پایان سخنان خود بار دیگر بر ضرورت توجه جدی به منزلت و معیشت صاحبان این صندوق تاکید و خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی برای بهبود خدمت‌رسانی به فرهنگیان عضو صورت گرفته که در این خصوص از تلاش‌های گذشتگان قدردانی می‌کنیم اما لازم است روند خدمت‌گزاری و خدمات‌دهی شتاب بیشتری گرفته و تلاش همه‌جانبه‌ای برای انجام اقدامات شایسته‌تر صورت پذیرد.

وی آماده‌سازی فوری شرکت‌های سرمایه‌پذیر برای ورود به بازار سرمایه و پذیرش در بورس اوراق بهادار را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: اجرای دقیق و سریع باقیمانده طرح ارزش مالکانه مهم‌ترین اقدام در این راستا به شمار می‌آید.

به گزارش روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین از برنامه‌ریزی برای احیاء بانک سرمایه با هدف استفاده مطلوب فرهنگیان از ظرفیت این بنگاه و بهره‌مندی از طرح‌های نوین بیمه‌های عمر و زندگی در بیمه معلم برای آینده بهتر و آرامش بیشتر اعضاء خبر داد و یادآور شد: طرح‌های متنوع دیگری نظیر طرح نهضت و ساخت مسکن ارزان برای فرهنگیان، ارائه انواع کارت‌های اعتباری، منزلت و کارت رفاهی برای خرید جهیزیه فرزندان و طرح خرید اقساطی کالا و لوازم خانگی و خدمات لیزینگ خودرو و برگزاری تورهای دسته‌جمعی ارزان‌قیمت از جمله طرح‌هایی است که در دست اقدام قرار خواهد گرفت.

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر