کد خبر: 163062
A

مدودف: مسکو حق اقدام علیه تک تک اعضای ناتو را دارد

دیمیتری مدودف معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه، گفت: چراغ سبز غرب به کی‌یف برای حمله به کریمه به مسکو این حق را داده است تا علیه تک تک اعضای ناتو اقدام کند.

مدودف: مسکو حق اقدام علیه تک تک اعضای ناتو را دارد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ دیمیتری مدودف معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه، گفت: چراغ سبز غرب به کی‌یف برای حمله به کریمه به مسکو این حق را داده است تا علیه تک تک اعضای ناتو اقدام کند.

به نقل از خبرگزاری تاس، مدودف اظهار کرد: جنایتکاران اوکراینی اعلام کرده‌اند که به آنها اجازه داده شده است تا هر نوع حمله به تمام اهداف روسیه به ویژه در کریمه را انجام دهند.

وی افزود: اگر این موضوع درست باشد که در حال حاضر هیچ دلیلی برای شک در درستی آن وجود ندارد، نشان دهنده شواهد حقوقی مستقیم از همدستی غرب با اوکراین در جنگ علیه روسیه است.

مدودف با تاکید بر اینکه اثبات همدستی غرب با اوکراین در جنگ علیه روسیه به مسکو حق به راه انداختن جنگ علیه هر یک از کشورهای عضو ناتو را می‌دهد، خاطرنشان کرد: این بسیار غم‌انگیز و تاسف‌بار است، افسوس که پیشگویی درباره آخرالزمان روز به روز به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود.

معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه در ادامه و در تائید سخنان خود در مورد نزدیک شدن به آخرالزمان، گفت: در آن روزها مردم در جست وجوی مرگ خواهند بود و آن را نخواهند یافت، آرزو خواهند کرد که بمیرند و مرگ از آنها خواهد گریخت.

 مدودف پیشتر نیز درباره خطر آغاز جنگ جهانی سوم هشدار داد و افزود: صادقانه بگویم، به طور قطع بهتر بود آنها [سیگنال‌ها] را می‌شنیدند. در هر صورت جهان مجبور نبود با تهدید جنگ جهانی سوم روبرو شود. در واقع اینجاست که مخالفان ما فعالانه همه را تحت فشار قرار می‌دهند.

رئیس جمهور پیشین روسیه با اشاره به آنکه "درگیری در اوکراین موضوعی در مقیاس جهانی است"، گفت: آمریکا [از درگیری در اوکراین] پول در می‌آورد، اروپا ضرر می‌کند و کل جهان در تنش است. از این منظر تا حدی این درگیری به یک مساله جهانی و درگیری جهان‌ها و مناقشه‌ای بر سر موجودیت کل سیاره تبدیل می‌شود

منبع: ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر