کد خبر: 169246
A

محمود عباس: آماده تحویل گرفتن مدیریت غزه هستیم

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (جمعه) در نوزدهمین سالروز مرگ یاسر عرفات، گفت که این تشکیلات آماده بر عهده گرفتن مدیریت غزه است.

محمود عباس: آماده تحویل گرفتن مدیریت غزه هستیم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (جمعه) در نوزدهمین سالروز مرگ یاسر عرفات، گفت که این تشکیلات آماده بر عهده گرفتن مدیریت غزه است.

به نوشته خبرگزاری وفا، او در ابتدای سخنان خود با «نسل کشی» خواندن حملات رژیم اشغالگر قدس در غزه، گفت که هیچ کلمه‌ای برای توصیف اتفاقاتی که در غزه می‌افتد، ندارد.

محمود عباس افزود: «چگونه می‌توان در قبال کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰ هزار فلسطینی در غزه که اکثر آن‌ها زن و کودک هستند و همچنین نابودی دهها هزار واحد مسکونی و زیرساخت‌ها و بیمارستان‌ها و مراکز امدادی سکوت کرد».

او سپس با هشدار به کوچاندن اجباری مردم غزه و کرانه باختری و قدس اشغالی گفت: «هرگز تکرار نکبت ۱۹۴۸ یا آوارگی ۱۹۶۷ را نخواهیم پذیرفت».

محمود عباس سپس با چراغ سبز نشان دادن به آمریکا در خصوص تحویل گرفتن مدیریت غزه، گفت که غزه بخش جداناپذیر کشور فلسطینی است و تشکیلات خودگردان در چارچوب یک راه‌حل فراگیر سیاسی آماده انجام مسئولیت خود در کرانه باختری، قدس و غزه است.

رئیس تشکیلات خودگردان در ادامه مسئولیت کامل آن‌چه در غزه می‌گذرد را متوجه رژیم اسرائیل دانست و گفت که راه‌حل نظامی و امنیتی موجب صلح و امنیت برای اسرائیل نمی‌شود.

محمود عباس تأکید کرد: «هزگز با اشغال غزه یا اشغال بخش‌های از آن تحت هر عنوانی موافقت نخواهیم کرد».

سخن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص مدیریت غزه، پس از آن است که روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نیز امروز نوشت که محمود عباس به دولت آمریکا برای مدیریت نوار غزه پس از اتمام جنگ چراغ سبز نشان داده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر